Podobus Fundacji NEUCA dla Zdrowia rusza w Polskę. Zawita również do Nowego Sącza

Fundacja NEUCA dla Zdrowia lada dzień ruszy z nową akcją. Bezpłatne badania podologiczne, bo o nich mowa, mają na celu pogłębienie wiedzy na temat profilaktyki badań stóp i paznokci pod kątem zdiagnozowania zmian grzybiczych i kurzajek. Program rozpocznie się 27 czerwca br. Specjalny podobus ruszy do kilku miast w Polsce, m.in. Krakowa i Nowego Sącza. Co więcej, w podobusie Fundacja NEUCA dla Zdrowia udostępni pacjentom możliwość samodzielnego wykonania pomiaru poziomu cukru i kwasu moczowego we krwi. Nad poprawnością wykonania pomiaru czuwać będzie przeszkolony personel zapewniający instruktaż oraz bezpieczne warunki sanitarne.

Czytaj również: Karpackie cerkwie i pejzaże na obrazach Christo i Christiana Prodanov

– Badanie profilaktyczne w kierunku grzybicy paznokci pozwala na rozróżnienie jej od innych niegrzybiczych chorób, jak np. łuszczyca, liszaj płaski paznokcia lub bielactwo paznokci oraz na odpowiednie dobranie leków przeciwgrzybiczych – mówi Justyna Kołtońska z Fundacji NEUCA dla Zdrowia.

Podobus Fundacji NEUCA dla Zdrowia ruszy w Polskę już 27 czerwca i zawita do kilku miast, m.in. Krakowa, Nowego Sącza, czy Lisiej Góry. Odpowiednio przeszkolona osoba wykonywać będzie weryfikację stanu stóp pacjentów i ich paznokci, dokonując diagnozy w kierunku grzybicy i kurzajek. Akcja realizowana wraz z firmą Excilor, ma na celu edukację pacjentów pod kątem chorób stóp i paznokci oraz ukierunkowanie ich na odpowiedni wybór leczenia, jeśli stan zdrowia pacjenta tego wymaga. Założeniem jest by pacjent zdrowy także otrzymał odpowiednią wiedzę na temat ew. zagrożenia związanego z grzybicą paznokci, czy wystąpieniem kurzajek.

Udział w badaniach podologicznych jest bezpłatny, wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja pod tym samym adresem, pod którym odbywać się będą badania (należy jej dokonać nie później niż w przeddzień wizyty). Badania odbywają się w godzinach 10:00 – 16:00.

Ponadto we wspomnianym podobusie Fundacja NEUCA dla Zdrowia udostępni pacjentom możliwość samodzielnego wykonania pomiaru poziomu cukru i kwasu moczowego we krwi. Nad poprawnością wykonania pomiaru czuwać będzie personel zapewniający instruktaż oraz bezpieczne warunki do wykonania tych czynności.

Cukrzyca jest zjawiskiem globalnym, obecnie będącym bliskim rozmiarom pandemii. Międzynarodowa Federacja Diabetologiczna (IDF) szacuje, że na świecie z cukrzycą żyje co 10 dorosła osoba. Co więcej, w Europie 36% osób chorujących na cukrzycę jest niezdiagnozowana a w kraju statystyki są równie niepokojące. Oferowany pomiar kwasy moczowego we krwi szczególnie rekomendowany jest więc tej właśnie grupie osób, jak i osobom z nadciśnieniem tętniczym, otyłością i chorobą wieńcową.

Fundacja NEUCA dla Zdrowia dokłada wszelkich starań by w aktualnej sytuacji epidemicznej zapewnić wszystkim pacjentom bezpieczeństwo. W podobusie będą odbywać się tylko umówione wizyty. Zapraszani są wszyscy pacjenci, którzy nie mają podejrzeń zakażenia koronawirusem i posiadają maseczki zakrywające usta i nos.

Harmonogram bezpłatnych badań podologicznych:

Więcej szczegółów na temat przewidzianych badań podologicznych i warunków zapisów znajduje się na stronie Fundacji NEUCA dla Zdrowia, w Aktualnościach: www.fundacjaneuca.pl

W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu: kontakt@fundacjaneuca.pl lub tel. 512-746-125

 

Komentarze Facebook
Comments (0)
Add Comment