Robert Ruchała w szczęśliwej piętnastce Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny

Przedstawiamy sylwetki nominowanych kandydatów, którzy biorą udział w Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny 2017 roku. Kolejnym sportowcem, który znalazł się w finałowej piętnastce jest Robert Ruchała – zawodnik w klubie Fight House Nowy Sącz.

Czytaj również: Tomasz Brotoń w finale Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny

– Moim głównym zainteresowaniem nadal pozostaje sport, od dziecka zawsze interesowały mnie wszelkiego rodzaju aktywności i kiedy jakiejś poświęcałem uwagę zawsze starałem się wykonywać wszystko najlepiej jak tylko potrafię. Od samego początku przygody ze sportem, moim największym marzeniem była współpraca z najlepszą organizacją w Polsce jaką jest KSW, jest to ciągle cel, do którego zmierzam. Jeżeli chodzi o plany na najbliższą przyszłość to nie mogę doczekać się mojej pierwszej, zawodowej walki – powiedział Robert Ruchała w rozmowie dla portalu miastoNS.pl.

Największe osiągnięcia sportowe Roberta to:
– Mistrzostwa No gi Tychy – 3 miejsce
– Superpuchar w Zawierciu – 2 miejsce
– Next level cup – 1 miejsce
– Octopus cup – 3 miejsce
– Almma 136 – 1 miejsce
– XXIII LIGA BJJ No gi – 1 miejsce
– XXIII LIGA BJJ gi – 3 miejsce
– Mistrzostwa Adcc w Krakowie – 3 miejsce

– Trenuję już cztery lata, zaczynałem od kickboxingu, następnie spróbowałem swoich sił w Brazylijskim Jiu-Jitsu, w którym zdobyłem parę tytułów, a potem połączyłem te dwie płaszczyzny i zacząłem walczyć w MMA, po skończeniu szkoły postanowiłem o wiele więcej trenować i postawić na karierę sportową. Sport tak naprawdę daje mi sens życia, bez tego nie wiem co bym teraz robił, już od dziecka wiedziałem ze będzie mi on towarzyszył bardzo długo, oprócz tego daje mi on dużą satysfakcję i pewność siebie – dodaje nasz rozmówca.

Pierwszym trenerem Roberta Ruchały był Rafał Dudek i to dzięki treningom z dnia na dzień zawodnik zdobywał coraz więcej motywacji by iść do przodu i nieustannie pracować nad swoją formą. Sportowiec podkreśla, że dzięki wygranej w Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny 2017 roku mógłby rozwinąć swoją karierę, a stając się osobą medialną pozyskać w ten sposób sponsorów. Sam udział w konkursie jest dla niego sporym wyróżnieniem i daje mu ogromną satysfakcję.

Wyniki: atomsms.pl

Agnieszka Michalik
Fot.: Organizator

Komentarze Facebook
DudekfinałkandydatnajpopularniejszyplebiscytRobertRuchałaSądecczyznasportowiectrener
Comments (0)
Add Comment