Sandecja remisuje w sparingowym meczu ze słowackim MFK Tatran Liptovský Mikuláš

1 628

Środowa gra kontrolna Sandecji Nowy Sącz z reprezentantem słowackiej Ekstraklasy MFK Tatran Liptovský Mikuláš zakończyła się remisem 2:2. Bramki dla „Biało-Czarnych” zdobywali Bartłomiej Kasprzak oraz zawodnik testowany.

Czytaj również: Pławecki wychodzi na ring! Już wkrótce gala boksu w Nowym Sączu

Ze względu na warunki atmosferyczne, a dokładnie obfite opady śniegu sparing nie został rozegrany, jak początkowo zakładano w Popradzie o godzinie 11:00, a w Bardejovie o 12:15. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli nasi rywale, którzy wykorzystali rzut wolny zza pola karnego, bezpośrednio trafiając do siatki. Kilka chwil później „Sączersi” przeprowadzili ładną akcję na prawej stronie, wymiana podań pomiędzy Damianem Chmielem, Tomaszem Nawotką i zawodnikiem testowanym poskutkowała wycofaniem piłki przez ostatniego z wymienionych na dziesiąty metr, gdzie czekał inny piłkarz, sprawdzany przez Stanislava Vargę, dopełniając formalności.

Po zmianie stron w okolicach 53. minuty zawodnik rywali otrzymał bardzo dobre podanie ze środka pola za linię obrońców i mijając golkipera „Sączersów” dał ponownie prowadzenie drużynie ze Słowacji. W 66. minucie wynik spotkania ustalił Bartłómiej Kasprzak. Krzysztof Toporkiewicz po dograniu z bocznej strefy minął rywala i wycofał futbolówkę do Bartka Kasprzaka, piłka po jego uderzeniu odbiła się jeszcze od poprzeczki i wylądowała w siatce.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – Sandecja Nowy Sącz 2:2 (1:1)

Bramki dla Sandecji: zawodnik testowany 35′, Bartłomiej Kasprzak 66′.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: (I połowa) Baláži – Mihajilo Popović, Gergely Tumma, Iwan Spyczka, Martin Nečas – Strahinja Pavišić, Tomáš Gerát, Steinhübel – Adam Gaži, Erik Jendrišek, Ľuboslav Laura. (II połowa) Dominik Sváček – Tobiáš Diviš, Dávid Filinský, Imrich Bedecs, Richard Župa – Marko Totka, Rastislav Václavik, Tomáš Staš – Peter Voško, Richard Bartoš, David Fadairo.

Sandecja Nowy Sącz: (skład wyjściowy) Matúš Putnocký – Ivan Nekić, Tomasz Boczek, Kamil Słaby, zawodnik testowany – Damian Chmiel, Elhadji Maissa Fall, Bartłomiej Kasprzak, zawodnik testowany, Tomasz Nawotka – Maciej Mas. Ponadto: Szymon Tokarz, Jakub Iskra, Krzysztof Toporkiewicz, Michał Surzyn, Michał Walski, Igor Maślanka, Michal Piter-Bučko, Piotr Kowalik, Patryk Kapica, Robert Kirss.

Źródło: Sandecja.pl (autor: Sebastian Stanek)