Wypoczynek pod znakiem bezpieczeństwa i aktywności w ramach półkolonii MOSiR

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu w tym roku również zadbał o bezpieczny i aktywny wypoczynek wakacyjny dzieci. Na półkoloniach zorganizowanych przez MOSiR uczestniczyły dzieci w wieku od 6 do 14 lat. Były zajęcia sportowe na basenie, wyjazd do stadniny koni oraz zabawa w parku trampolin.

 

Czytaj również: Sądeczanin Krzysztof Zyskowski przemierzy całą Polskę na rowerze dla chorego Jasia! [ZDJĘCIA]

 

Zajęcia w ramach półkolonii odbyły się w dwóch turnusach: od 25 czerwca do 7 lipca oraz od 9 do 20 lipca i łącznie uczestniczyło 70 osób. Opiekę nad uczestnikami sprawowali wykwalifikowani i doświadczeni wychowawcy: Marta Dziedzic, Beata Król i Mateusz Szlachcic, a nad całością czuwał kierownik Antoni Rączkowski.

Organizatorzy przygotowali atrakcje, które odbywały się codziennie w godz. 7:00 – 16:00. Przede wszystkim była to zabawa oraz ćwiczenia na basenie pod okiem ratowników i instruktora Tomasza Boczarskiego. Oprócz tego dla dzieci przygotowano: prozdrowotne wizyty w grocie solnej, rozgrywki meczowe na hali sportowej, doskonalenie gry w tenisa stołowego pod kierownictwem Marty Dziedzic, wyjście na siłownię na świeżym powietrzu, wspinaczkę pod okiem instruktora Łukasza Radziechowskiego po ściance wspinaczkowej oraz skakanie z wysokości na linie. Wiele radości sprawił dzieciom pobyt w parku trampolin Ninja Jump oraz seans filmowy w Kinie „Sokół”.

Zorganizowano też kilka wyjazdów do okolicznych atrakcji. Podczas pobytu w stadninie koni w Żeleźnikowej na „Ranczu u Wacka” dzieci jeździły na koniach, odbyły przejażdżkę krajoznawczą wozem, karmiły zwierzęta. Miały również okazję do bezpośredniego spotkania ze znanym lokalnym artystą Kordianem.

 

 

Na tarasie widokowym w Woli Kroguleckiej dzieci podziwiały panoramę Sądecczyzny, a czas spędzony w Popradzkim Centrum Edukacji połączył zabawę z przyjemną nauką o faunie i florze naszego regionu, o której opowiadała Iwona Szczygieł. Uczestnicy spacerowali po ścieżce przyrodniczej, by potem ujrzeć Głęboki Jar z wysokości drewnianego zabytkowego mostu.

Dużo zabawy przyniosła wycieczka rowerowa wałami Dunajca, piknik przy szumie wodospadu oraz rejs statkiem po Jeziorze Rożnowskim. Bardzo pouczająca okazała się być żywa lekcja historii w pasiece w Kamiannej, gdzie dzieci dzięki Janowi Stefaniakowi poznały historię zabytkowej cerkwi i ukryte życie pracowitych pszczół w pasiece „Barć”. Wszyscy zajadali się pysznym miodem i uczestniczyli w warsztatach wytwarzania świec z wosku pszczelego.

 

 

Uczestnictwo w takiej formie wakacyjnego wypoczynku przyniosło wiele korzyści zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Aktywny wypoczynek pozwolił na zabicie wakacyjnej nudy i oderwanie się od telefonów, smartfonów i innych elektronicznych gadżetów.

 

 

Opr.: Klaudia Celusta

Źródło i fot.: nowysacz.pl

Komentarze Facebook
aktywnośćbezpieczeństwoMOSiRNowy Sączpółkoloniawakacjewypoczynek
Comments (0)
Add Comment