Zespół Sandecji 0:3 w plecy z Podbeskidziem. Duma Sądecczyzny przegrywa kolejny mecz…

0 821

W 33. kolejce Fortuna 1 Ligi Podbeskidzie pokonało „Biało-Czarnych” 3:0. Trafienie samobójcze w pierwszej połowie zaliczył Sylwester Lusiusz, a w doliczonym czasie gry spotkania wynik ustalili Krzysztof Drzazga oraz Joan Román. Zespół z #K47 po 34. kolejkach zajmuje przedostatnie 17. miejsce w tabeli, z dorobkiem 26 punktów (5 zwycięstw, 11 remisów, 16). porażek). Ostatni mecz w I lidze Sandecja zagra na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec (13 miejsce w tabeli).

Czytaj również: Festyn rowerowy i mnóstwo atrakcji przed nami!

Pierwsza groźniejsza akcja piątkowego meczu należała do podopiecznych Tomasza Kafarskiego, dośrodkowanie Damiana Chmiela przed siebie sparował Matvei Igonen, futbolówka trafiła pod nogi Bartłomieja Kasprzaka, jednak przy dobitce bramkarz Podbeskidzia spisał się bez zarzutów. W 10. minucie nasz zespół miał dwa rzuty rożne z rzędu, niestety one także nie przyniosły poważniejszego zagrożenia.

Dziesięć minut później Florian Hartherz zagrał wzdłuż linii końcowej tuż przed bramkę Szymona Tokarza, niefortunną interwencję zanotował Sylwester Lusiusz, zdobywając bramkę samobójczą. Chwilę później groźnie uderzył Maksymilian Sitek, futbolówka powędrowała obok słupka. W 38. minucie strzału na bramkę spróbował Maciej Mas, piłka powędrowała wysoko nad poprzeczką.

Po zmianie stron blisko podwyższenia byli przyjezdni, Joan Román przymierzył z okolic szesnastego metra obijając słupek, a dobitka jego kolegi wylądowała na bocznej siatce. W odpowiedzi głową niecelnie uderzył Jakub Wróbel. Napastnik „Sączersów” chciał zaskoczyć golkipera Podbeskidzia chwilę później, ponownie nie trafiając w światło bramki.

Drużyna prowadzona przez Dariusza Żurawia w ostatnich minutach wrzuciła wyższy bieg. Najpierw stuprocentową sytuację zmarnował Kamil Biliński, potem w doliczonym czasie gry Krzysztof Drzazga „na wślizgu” podwyższył wynik meczu, a tuż przed końcowym gwizdkiem Joan Román otrzymał świetne podanie za llinię obrony i wykorzystał sytuację sam na sam z Szymonem Tokarzem.

Sandecja Nowy Sącz – Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:3 (0:1)

Bramki: Sylwester Lusiusz 20′ (s.), Krzysztof Drzazga 90+1′, Joan Román 90+2′.

Żółte kartki: Sylwester Lusiusz, Dawid Szufryn – Marcel Misztal, Arthur Vitelli.

Sandecja: Szymon Tokarz – Dariusz Pawłowski, Dawid Szufryn (75′ Michal Piter-Bučko), Tomasz Boczek, Krystian Palacz – Damian Chmiel (62′ Jakub Iskra), Bartłomiej Kasprzak, Sylwester Lusiusz (62′ Elhadji Maissa Fall), Denis Potoma (81′ Krzysztof Toporkiewicz) – Jakub Wróbel, Maciej Mas (75′ Kacper Talar).

Podbeskidzie: Matvei Igonen – Maksymilian Sitek, Arthur Vitelli, Tomasz Jodłowiec (43′ Iwajło Markow), Daniel Mikołajewski, Florian Hartherz (90′ Titas Milašius) – Marcel Misztal (90′ Krzysztof Drzazga), Jakub Bieroński (81′ Tomasz Neugebauer), Michał Janota, Joan Román – Kamil Biliński.

Sędziował: Mateusz Jenda (Warszawa).

Źródło i fot.: sandecja.pl (autor: Sebastian Stanek)