miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

60 milionów do podziału! Polska Strefa Inwestycji wspiera firmę z Nowego Sącza

Siedem decyzji o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji

0 540

Krakowski Park Technologiczny wydał siedem nowych decyzji o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Otrzymały je firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, które na terenie województwa małopolskiego zainwestują łącznie blisko 60 mln zł. Wśród firm, które pozyskały wsparcie jest m.in. Ekopol, specjalistyczna firma z Nowego Sącza.

 

Czytaj również: Wiesław Janczyk nowym szefem Komisji Finansów Publicznych

 

Krakowski Park Technologiczny (KPT), który wcześniej zarządzał specjalną strefą ekonomiczną, przejął obowiązki zarządzania Polską Strefą Inwestycji (PSI) na terenie województwa małopolskiego i powiatu jędrzejowskiego (woj. świętokrzyskie); wydaje decyzje o wsparciu dla inwestorów na tych obszarach.

Jak poinformował w czwartek prezes KPT Łukasz Słoniowski, wśród inwestorów ze wsparciem PSI jest sześć małych przedsiębiorstw i jedno średnie. Poniosą oni blisko 60 mln zł nakładów inwestycyjnych i utworzą w sumie kilkanaście miejsc pracy. Większość zaplanowanych przedsięwzięć będzie polegać na budowie nowych hal produkcyjnych.

Trend ubiegłego miesiąca pokazuje, że udało nam się przekonać małopolskich przedsiębiorców, że zarówno małe, jak i średnie firmy mogą korzystać z programu Polska Strefa Inwestycji – zauważył Słoniowski.

Wśród małopolskich firm z decyzjami o wsparciu w ramach PSI są: Lazzoni Group, Firma Handlowa Lotar 1, Ekopol, MTM Konstrukcje, Elektro Med, CNC Product oraz ValorCNC+. Swoje przedsięwzięcia zlokalizują one w: Pcimiu, Krzeszowicach, Nowym Sączu, Niepołomicach, Tuchowie, Tarnowie i Kalwarii Zebrzydowskiej.

Jesteśmy dużą firmą międzynarodową, której oferta jest bardzo skonkretyzowana. Cieszymy się ze współpracy z firmami z Sądecczyzny, Polski i całego świata. Nasza firma jest już pokoleniowa, dbamy o naszą markę. Pozyskane środki z pewnością zostaną zainwestowane w rozwój naszej firmy w Nowym Sączu. Kochamy Sądecczyznę, musimy wspólnie o nią dbać – mówi w rozmowie z miastoNS.pl Marek Kowalski, właściciel firmy Ekopol. – Więcej szczegółów dot. naszej inwestycji podamy jak powstanie budynek. Nie zapeszajmy – dodaje Kowalski. Firma specjalizuje się głównie w osuszaniu drewna, systemami sterowania oraz kotłowniami na biomasę. Więcej znajdziesz na www.ekopol.com.pl

Jak przypomniał przedstawiciel KPT, w bieżącym roku spółka ta wydała 44 decyzje o wsparciu, z czego 22 trafiło do małych i mikro firm. Przedsiębiorcy zadeklarowali poniesienie nakładów inwestycyjnych przekraczających 1,687 mld i utworzenie 995 miejsc pracy.

Ustawa o wspieraniu nowych inwestycji, która weszła w życie w połowie 2018 roku, zasadniczo zmieniła zasady przyznawania zwolnień podatkowych dla przedsiębiorców, dając możliwość inwestowania w dowolnym miejscu na terenie całego kraju, a nie – jak dotychczas – jedynie na terenach objętych specjalną strefą ekonomiczną.

źródło: PAP
fot.: ekopol.com.pl

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź