miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Akcesoria przydatne podczas karmienia piersią

0 338

Mówi się, że nasze mamy i babki radziły sobie bez żadnych gadżetów, lecz nikt nie mówi o tym, czy było im łatwo. Dziś na rynku dostępnych jest wiele pomocy, które ułatwiają życie młodym mamom. Przyjrzyjmy się akcesoriom dla tych, które zdecydowały się karmić piersią.

Niektórym kobietom przychodzi to zupełnie naturalnie i bezproblemowo. Są jednak i takie, którym nie udaje się pomimo usilnych starań. Jeśli chcesz sobie pomóc, by nie rezygnować przy drobnych niepowodzeniach lub po prostu dążysz do maksymalizacji komfortu podczas karmienia, przygotuj sobie miejsce w domu i zaopatrz się w kilka drobiazgów.

Gadżety do wygodnego karmienia dziecka

  • Fotel do karmienia – wyprofilowane siedzisko i oparcie zapewniające stabilizację kręgosłupa młodej mamy sprawią, że spędzane w pozycji siedzącej godziny, zawsze będą należały do najprzyjemniejszych chwil w ciągu dnia. Wygodny fotel sprawdzi się w przypadku mam, które preferują karmić w pozycji siedzącej lub z przyczyn zdrowotnych taką metodę zalecił pediatra.
  • Poduszka do karmienia – może to być duży rogal, który już w ciąży służy do podparcia ciała przyszłej mamy lub też mniejsza jego wersja. Poduszki dla ciężarnych mają wiele zastosowań. Wspierają kręgosłup podczas snu, po porodzie pomagają wygodnie ułożyć maluszka do karmienia lub otulić go w czasie drzemki.
  • Stanik do karmienia – dzięki odpowiedniej bieliźnie zyskasz szybki dostęp do piersi. Dodatkowo takie staniki są przystosowane do dużego ciężaru i trzeba przyznać, że dzisiejsze modele prezentują się naprawdę bardzo kobieco.
  • Chusta do karmienia – zapewni Wam intymność nawet w miejscach publicznych. Jeśli krępuje Cię podawanie piersi w parku, restauracji lub u znajomych, taki gadżet sprawi, że będziesz to mogła karmić maluszka, nie narażając się na spojrzenia innych.

Inne akcesoria dla mamy karmiącej

  • Laktator elektryczny – u każdej mamy przychodzi moment, w którym trzeba odciągnąć mleko. Najczęściej pojawia się on już w pierwszym miesiącu, gdy produkcja pokarmu nabiera na sile, a niemowlę woli pospać lub po prostu nie nadąża z jedzeniem. Aby uniknąć zastojów i stanu zapalnego, trzeba ściągnąć pokarm. Laktator elektryczny to także niezastąpiony gadżet w sytuacji, gdy będziesz musiała zostawić malucha na kilka godzin z tatą lub babcią.
  • Pojemniki do przechowywania mleka – odciągnięty pokarm możesz włożyć do lodówki i zużyć w ciągu 4 dni. Zamrożone mleko będzie zdatne do spożycia przez 6 miesięcy.
  • Butelki i smoczki – przydadzą się do podania ściągniętego mleka mamy, ale również mleka modyfikowanego, gdy zajdzie sytuacja awaryjna, herbatki koperkowej w okresie kolek lub po prostu wody podczas dużych upałów.
  • Kapturki na sutki – zbawienie dla kobiet o wklęsłych sutkach, a także wówczas, gdy dojdzie do podrażnień skóry i karmienie stanie się bolesne.

Co jeszcze powinnaś wiedzieć zanim zaczniesz karmić piersią?

Ogromnie ważny jest spokój. Trudno go osiągnąć, gdy coś nie wychodzi, a dziecko płacze z głodu. Dlatego dobrze jest się wcześniej odpowiednio przygotować. Zawsze miej pod ręką szklankę lub butelkę z wodą, chusteczki higieniczne, wycisz dźwięki w telefonie, domofon itp.

Zadbaj o to, by kompletując wyprawkę, nie zabrakło w niej drobiazgów, które mogą Ci się przydać podczas karmienia. Wyprawka niemowlęca to duży wydatek, więc dobrze jest zamówić ją przez internet. Na Allegro znajdziesz bardzo fajne oferty i wszytko zostanie dostarczone pod Twoje drzwi. U jednego sprzedawcy możesz kupić zarówno całą wyprawkę do szpitala, do karmienia, jak i akcesoria do urządzenia pokoju, ubranka, pieluszki wielorazowe, jednorazowe, chusteczki nawilżane czy kosmetyki.

Jeżeli pomimo dobrej organizacji wciąż masz problemy z karmieniem, poproś o pomoc położną laktacyjną. Nie poddawaj się, dopóki jest nadzieja, lecz jeśli czujesz, że nie dajesz rady i cała sytuacja bardzo mocno stresuje zarówno Ciebie, jak i maluszka, odpuść. Twoje dziecko potrzebuje uśmiechniętej, szczęśliwej mamy, a mleko modyfikowane to też bardzo wartościowy pokarm.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź