miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Bony turystyczne czekają, pamiętaj masz czas do 31 marca 2022 r.

Małopolska: wciąż 70 proc. bonów można aktywować

0 280

W Małopolsce na 377 tys. przygotowanych bonów turystycznych rodzice dotychczas aktywowali przeszło 118 tysięcy. Z bonu można korzystać jeszcze przez rok, czyli do 31 marca 2022 roku. Rodzice, którzy mieszkają w naszym województwie, aktywowali 118 tys. bonów turystycznych, o wartości niemal 106 mln złotych. Płacąc za usługi turystyczne całkowicie wykorzystali 22 tys. z nich. Suma wszystkich transakcji sięgnęła 25,6 mln złotych.

 

Czytaj również: Są wytyczne archidiecezji tarnowskiej. 10 norm Biskupa Andrzeja Jeża na Wielkanoc

 

Małopolska w czołówce
Za wypoczynek w naszym regionie turyści zapłacili u niemal 3,7 tys. podmiotów turystycznych, a wartość świadczonych usług to 53,1 mln złotych. Ze wszystkich województw to Małopolska jest jednym z regionów, gdzie beneficjenci bonu zostawili najwięcej pieniędzy. Chętniej płacono bonem tylko w województwie pomorskim (53,6 mln zł).

Aktywuj na PUE ZUS
Polski Bon Turystyczny przysługuje na dziecko, na które rodzic otrzymuje świadczenie lub dodatek wychowawczy Rodzina 500+. Aby go aktywować trzeba mieć profil (konto) na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 złotych. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością przewidziany jest dodatkowy bon, o tej samej wartości. Bon nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Jest ważny do 31 marca 2022 roku. Do tego dnia należy bonem zapłacić, usługa zaś może być zrealizowana później.

źródło: ZUS
fot. archiwum

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź