miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Branżowe Oddziały Wojskowe w Nowym Sączu! Będą szkolić przyszłych mundurowych

0 777

Młode osoby, które planują swoją przyszłość związać z wojskiem powinny zgłosić się do Zespole Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu. Rusza tam powiem nauka w ramach Branżowych Oddziałów Wojskowych (BOW). Decyzję o uruchomieniu pilotażowego projektu Branżowych Oddziałów Wojskowych podjął Minister Obrony Narodowej, dzięki czemu szkoły branżowe zostały włączone do projektów edukacyjnych resortu. BOW dołączy do realizowanych już od wielu lat Oddziałów Przygotowania Wojskowego, Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych i „Cyber.Mil z klasą”. 

Czytaj również: „Dąbrówka” na starej fotografii. Cykl publikacji starych zdjęć, powstanie osiedlowa kronika!

– Kierowca mechanik, elektromachanik pojazdów samochodowych, operator sprzętu do robót ziemnych urządzeń pokrewnych, operatorzy maszyn i urządzeń dźwigowo transportowych, kucharze, piekarze, spawacze, elektrycy, elektromechanicy, magazynierzy, blacharze-lakiernicy, mechanicy i monterzy maszyn i urządzeń, monterzy sieci urządzeń telekomunikacyjnych oraz stolarze – mówi Sławomir Szczerkowki, dyr. Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Sączu.

Według danych Ministerstwa Edukacji i MON będzie to jedyny taki ośrodek w woj. małopolskim i podkarpackim. Sądecka szkoła jest najlepsza pod kątem klas wojskowych w Polsce, dlatego ministerstwo zdecydowało o takiej lokalizacji. Tym samym dołączy ona do kilkunastu szkół w kraju posiadających wojskowy oddział branżowy. Przeszło 30 osób będzie kształciło się w kilkunastu wybranych zawodach. Po zakończeniu nauki będą mogli otrzymać pracę w Wojsku Polskim. nauka rozpocznie się już od najbliższego roku szkolnego, czyli od września 2023 r.

Fot.: Wojsko Polskie

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź