miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Buty trekkingowe damskie idealne w góry i na spacer

0 1 020

Piękne i odpowiednio dobrane buty stanowią o damskim wyglądzie, zatem zawsze, do każdego rodzaju stylizacji warto mieć odpowiednie buty. Czas letni, wakacje, urlopy o każdej porze roku sprzyjają licznym wędrówkom po górach, trudnych terenach i wypadom turystycznym.

Na takie eskapady producenci obuwia proponują paniom buty trekkingowe, które zostały typowo zaprojektowane z myślą o wspinaczkach górskich, ale nie tylko. Wśród miłośniczek wypraw istnieje pogląd, że elegancko trzeba wyglądać niezależnie od sytuacji i miejsca, dlatego warto zwrócić uwagę na szeroki wybór butów trekkingowych damskich.

Bez względu na to czy trasa, którą mamy do pokonania jest trudna, czy może jest to szlak w łatwiejszym terenie zawsze najlepsze na takie wędrówki są buty trekkingowe z przeróżnymi fasonami dostępnymi na https://7buty.pl/the-north-face/damskie/buty-trekkingowe. To one chronią stopę przed urazami, dają możliwość bezpiecznego chodzenia i są wygodne w użytkowaniu. Ze względu na wysokie wymagania jakie mają do spełnienia damskie buty trekkingowe musimy przy zakupie zastanowić się nad odpowiednim modelem i fasonem. Na pewno przede wszystkim należy zwrócić uwagę na rodzaj podeszwy, bo to ona musi zostać przez nas dopasowana do podłoża, po którym będziemy wędrować. Poza tym podeszwa perforowana, z głębokim bieżnikiem idealnie sprawdza się w każdych warunkach pogodowych, możemy bezpiecznie wędrować po śliskiej, mokrej nawierzchni, śniegu, czy też piasku. Buty trekkingowi są tak naprawdę wykorzystywane przez panie w każdej sytuacji i chętnie zakładane także na codzienne piesze spacery.

Obecnie oferta butów trekkingowych dla pań jest bardzo szeroka i zróżnicowana.  W ofercie znajdziemy buty trekkingowe damskie niskie, wysokie i średnie. Taka klasyfikacje butów trekkingowych wynika z wysokości cholewki. Wysokość cholewki butów trekkingowych dla pań jest gwarancją dobrego zabezpieczenia kostki przed skręceniem czy zwichnięciem. Im wyższa cholewka tym oczywiście nasza stopa będzie bardziej chroniona przed kontuzjami. Podczas wspinania w nieco trudniejszym terenie warto zainwestować w buty trekkingowe z cholewką średniej wysokości, natomiast te wysokie są typowo przeznaczone do wędrówek w wysokich górach, gdzie o skręcenie nogi nietrudno.

Mocne wsparcie kostki zapewni dodatkowo sztywna cholewka, która z podeszwą powinna być połączona mocnym szyciem. W taki sposób wykonany but trekkingowy będzie bardzo wytrzymały, a w deszczowych warunkach zapewni nieprzemakalność.  Istotna jest też struktura materiału, z którego wykonany jest but trekkingowy. Najlepiej jak jest to wodoodporny i oddychający materiał, który sprawdzi się także w wysokich temperaturach zapewniając stopie odpowiednią wentylację.  W okresie zimowym taki but przeznaczony na długie wyjścia powinien posiadać ocieplenie od wewnątrz w postaci naturalnego futra.

Każdy z tych butów musi zasadniczo spełniać kilka zadań. Oprócz zabezpieczenia stopy i kostki but trekkingowy powinien zagwarantować paniom podczas wędrówek maksimum wygody. Przy zakupie butów trekkingowych warto zastanowić się nad odpowiednim rozmiarem, ponieważ ten decyduje o swobodnym ułożeniu stopy podczas długich godzin intensywnego chodzenia. Ważne, aby but trekkingowy nie był ani za mały ani za duży, jednak nieco luzu jest bardzo wskazane.

Ze względu na to, że buty trekkingowe niezbędne są nie tylko podczas wakacyjnych marszów po szlakach górskich, ale także przy uprawianiu takich wymagających dyscyplinach jak alpinizm i wspinaczka, dlatego warto przemyśleć zakup odpowiednich dla nas butów trekkingowych.

 

 

Każda z pań wie, gdzie wybierze się w zakupionych przez siebie butach, dlatego przede wszystkim należy zastanowić się, w jakich warunkach pogodowych i na jakiego rodzaju podłożu będziemy nasze buty wykorzystywać. Jeśli wysokość cholewki czy rodzaj podeszwy zostanie odpowiednio dobrany, wakacyjna wyprawa będzie niekończącą się przygodą w cudownych, wygodnych i bezpiecznych butach trekkingowych.

SS, fot. arch (ss)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź