miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Ceny gazu dla klientów biznesowych w dół, do 353 zł/MWh

0 398

PKN Orlen obniża ceny gazu dla klientów biznesowych o 55 proc. względem ceny z początku 2023 roku – z 793 zł/MWh do 353 zł/MWh – poinformował na Twitterze prezes koncernu Daniel Obajtek. O planowanej obniżce cen prezes informował pod koniec lutego. Zapowiadał wówczas, że nowa cena będzie obowiązywać od 15 marca do końca kwietnia.

Czytaj również: Praca przy budowie łącznika obwodnic w Chełmcu wre! Zima nie przeszkodziła drogowcom

Grupa Orlen informowała wtedy w komunikacie prasowym, że spółka PGNiG Obrót Detaliczny od 15 marca obniży cenę gazu dla klientów rozliczanych w oparciu o cennik “Gaz dla Biznesu” o ponad 55 proc. do poziomu 353 zł/MWh. Ponadto od 1 kwietnia spółka wprowadzić miała nowy sposób kształtowania cennika, dzięki któremu ceny będą odzwierciedlały notowania na europejskich giełdach.

Jak podawano, cena 353 zł/MWh dla klientów rozliczanych na podstawie cennika “Gaz dla Biznesu” nr 9 zostanie wprowadzona 15 marca za pomocą stosowanego dotąd mechanizmu automatycznej obniżki i będzie obowiązywała do 31 marca 2023 roku. Od 1 do 30 kwietnia cena będzie już wynikała wprost z nowego cennika “Gaz dla Biznesu” nr 10, który będzie tzw. “cennikiem indeksowanym”, który zastąpi obecny.

Źródło: PAP Biznes
Fot.: pixabay.com

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź