miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

FAKRO wspiera Młodych Liderów

0 537

Za nami kolejna edycja Letniej Szkoły Liderów, projektu zorganizowanego przez Fundację Pomyśl o Przyszłości przy Patronacie FAKRO. Projekt jest skierowany do absolwentów szkół średnich oraz studentów, którzy podczas kilkudniowych warsztatów rozwijają swoje umiejętności poznawcze, komunikacyjne oraz nabywają wiedzę z obszarów takich jak zarządzanie, gospodarka, prawo, czy współczesny e-marketing.

Czytaj również: Poznajmy się! Bajeczny klimat Jarmarku Bożonarodzeniowego w Dreźnie i Wrocławiu

Pierwszy dzień upłynął pod znakiem relacji i komunikacji co stało się solidnym fundamentem do dalszej współpracy. Uczestnicy zapoznali się też z zagadnieniem kapitału społecznego, czyli tematem niezwykle ważnym i często poruszanym przez Fundację Pomyśl o Przyszłości. Warsztaty te skupiły się na znaczeniu relacji i zaufania w budowaniu kapitału społecznego.

Drugiego dnia Edyta Dziekońska, ekspertka w dziedzinie rozwoju biznesu, poprowadziła warsztaty „Pierwszy biznesplan Twojego biznesu”, przedstawiając kluczowe elementy tworzenia skutecznego biznesplanu, od analizy rynku po planowanie finansowe. Inspirujący warsztat o przywództwie poprowadził Grzegorz Piątkowski, Prezes Zarządu Rady Polskich Przedsiębiorców Globalnych, skupiając się na kluczowych umiejętności liderskich, takich jak zarządzanie zespołem, motywowanie pracowników i podejmowanie trafnych decyzji. Z kolei dr. hab. Katarzyna Bilewska, profesor Uniwersytetu Warszawskiego przybliżyła młodzieży w niezwykle przystępny sposób podstawy prawa spółek. Uczestnicy dowiedzieli się, jakie są ich prawa i obowiązki jako obywateli i przedsiębiorców. Młodzież uczestniczyła także w debacie oksfordzkiej na temat sztucznej inteligencji, którą poprowadził Krzysztof Witowski, błyskotliwy mówca i konferansjer. Młodzi Liderzy mieli również okazję zwiedzić sądeckie firmy: FAKRO i Vitberg oraz wziąć udział w warsztatach z kreatywnego rozwiązywania problemów prowadzonych przez Michała Jasieńskiego, profesora WSB-NLU.

Na zakończenie absolwenci z poprzednich edycji Letniej Szkoły Liderów postanowili zainspirować swoich rówieśników i przedstawili swój autorki projekt pleNEAR.

Warsztaty przebiegały w przyjaznej atmosferze, dając przestrzeń do dyskusji i przemyśleń. – Letnia Szkoła Liderów to inicjatywa, która nie tylko rozwija umiejętności młodych ludzi, ale także inspiruje ich do aktywnego działania i twórczego myślenia. Cieszymy się, że możemy wspierać przyszłych liderów w ich drodze do sukcesu – skomentowała Bożena Damasiewicz, Prezes Fundacji Pomyśl o Przyszłości.

Wydarzenie odbyło się w dniach 24 – 28 czerwca br. i była to już IV edycja projektu.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź