miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Konspol sprzedany! Kto kupi sądeckiego giganta?

4 16 651

Kontrolowany przez Francuzów Drosed kupi fabrykę Konspol w Nowym Sączu, w której pracuje 600 osób. Dzięki transakcji producent pasztetu Podlaskiego chce wejść w segment dań gotowych. Przypomnijmy, na mocy porozumienia Cargill nabył 100% udziałów w spółce Konspol Holding Sp. z o.o. z siedzibą w Nowym Sączu, a także pełen asortyment jej produktów, w tym marki własne oraz prywatne. Cargill pozyska również nową bazę klientów i dostawców. Nastąpiło to w 2018 roku.

 

Czytaj również: Zrobiły to! Zawodniczki Starówki Nowy Sącz wicemistrzyniami Polski

– Wraz z tą transakcją Grupa Drosed rozwija nie tylko swoje możliwości produkcyjne, ale również zyskuje doświadczony i profesjonalny zespół. Działamy na wielu rynkach, ale najważniejszy dla nas i na nim się koncentrujemy, jest rynek polski – powiedział prezes zarządu Adam Sojka. Dodał, że branża drobiarska konsoliduje się i inwestycje są konieczne.

Transakcja nie dotyczy łańcucha dostaw kurczaka w Słupcy i Gierlatowie, które pozostaną własnością Cargillu.

Wypowiedz Karela Zimmermanna, dyrektora zarządzającego Cargill Protein Europe: – Przez ponad 40 lat Nowy Sącz i marka Konspol były synonimem wysokiej jakości polskich dań gotowych. Jesteśmy przekonani, że grupa DROSED to odpowiedni właściciele, aby budować na tym dziedzictwie dzięki ciągłemu skupieniu się na ludziach i szerokiej wiedzy w kategoriach dań gotowych w całej Europie.

Drosed – polskie przedsiębiorstwo spożywcze z siedzibą w Siedlcach, założone w 1957 roku, sprywatyzowane w 1993 roku, a od kwietnia 2000 roku część francuskiej grupy L.D.C., notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od wiosny 1995 roku, jednostka dominująca grupy kapitałowej Drosed. Drosed z siedzibą w Siedlcach zatrudnia ponad 3000 pracowników. Firma specjalizuje się w produkcji mięs drobiowych. W portfolio znajdują się takie marki jak: Zagrodowy, Drosed, Podlaski i Drop.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
4 Komentarze
 1. Staszek. pisze

  Nic nie robią już dobrego zawsze kupowałem ich hot dogi niestety od dawna już nie produkują a te gotowe dania to psu na budę.

 2. Stachu pisze

  A co ci pies winny ??!!!

 3. Rmanuela pisze

  Psu do miski

 4. Ona pisze

  Może tych nierobów i pseudo pracowników się pozbędą. Najwyższa pora. Tam już nie ma doświadczonego i profesjonalnego zespołu. Tych ludzi pozbył się nieprofesjonalny Cargill. Pozostawił pracowników z cechami MBW (mierny bierny wierny)

Zostaw odpowiedź