miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kredyt hipoteczny przez internet [Poradnik]

1 399

W dobie rozwiniętej technologii banki wprowadzają coraz to nowocześniejsze rozwiązania dla swoich klientów. Jednym z nich jest możliwość skorzystania z usługi, jaką jest kredyt hipoteczny przez internet. Na czym polega, jak wypełnić wniosek i czy tego typu rozwiązanie się opłaca?

 

Czytaj również: Pożyczki unijne – 5 rzeczy, które warto wiedzieć [Poradnik]

 

Kredyt hipoteczny online — co to?
Niegdyś, aby zaciągnąć kredyt hipoteczny, niezbędne było odwiedzenie jednej z placówek bankowych W oddziale mogliśmy skorzystać z porady specjalisty, który udzieli nam pomocy w doborze oferty, a także złożyć stosowny wniosek. Tego typu rozwiązanie było jednak nieco uciążliwe, zwłaszcza dla osób, które osiedliły się w mniejszych miejscowościach oddalonych od miasta. Aby wnioskować o kredyt mieszkaniowy, musiały przemierzać wiele kilometrów. Obecnie banki wprowadzają coraz dogodniejsze oferty, takie jak kredyt hipoteczny przez internet. Na czym polega?

Kredyt hipoteczny przez internet możemy pozyskać bez wychodzenia z domu. Aby złożyć wniosek o tego typu pożyczkę, musimy odwiedzić stronę banku, którego oferta najbardziej nam odpowiada oraz wypełnić wniosek online. Takie rozwiązanie nie tylko jest wygodne i komfortowe, ale również pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Dzięki nowoczesnym technologiom nawet osoby zabiegane, które nie mają możliwości odwiedzenia placówki banku, mogą złożyć formularz o kredyt na mieszkanie.

Kredyt hipoteczny przez internet – kto dostanie?
Starać się o kredyt mieszkaniowy może każdy, jednak nie każdy może liczyć na pozytywną decyzję banku. Tak jak w przypadku innych rodzajów pożyczek bankowych, tak i tutaj wnioskodawca, żeby otrzymać kredyt hipoteczny, musi posiadać zdolność kredytową. Banki bowiem bardzo poważnie podchodzą do kwestii weryfikacji wiarygodności przyszłym kredytobiorców. W tym celu sprawdzane są m.in. aspekty, takie jak stałe dochody.

Musimy więc udostępnić bankowi dokumenty świadczące o naszym zatrudnieniu i wyciągi bankowe na kilka miesięcy wstecz. Stanowi to zapewnienie, że w przyszłości będziemy w stanie spłacać miesięczne raty w terminie. Oprócz stałych dochodów banki analizują również naszą historię kredytową w BIK. Jeśli jest ona zła, tzn. zawiera opóźnienia w spłatach rat innych zobowiązań, mamy nikłe szanse na pozytywną decyzję kredytodawcy. Sprawdzany jest również KRD (Krajowy Rejestr Dłużników), a także BIG (Biuro Informacji Gospodarczej).

Jakie warunki trzeba spełnić, by otrzymać kredyt hipoteczny?
Jeśli nasza historia kredytowa jest pozytywna i nie jesteśmy dłużnikami, możemy wnioskować o kredyt na mieszkanie. Musimy jednak spełnić kilka warunków, jakimi są:

 • Pełnoletność;
 • Posiadanie polskiego obywatelstwa;
 • Miejsce zamieszkania na terenie Polski;
 • Ważny dowód osobisty;
 • Konto w jednym z polskich banków.

Jak zwiększyć szanse na kredyt hipoteczny?
Przede wszystkim, jeśli jesteśmy dłużnikami, należy uregulować wszelkie zaległości. Dzięki temu nasza historia kredytowa będzie dobra, więc bank przychylnym okiem spojrzy na nasz wniosek.

Porównywarka kredytów hipotecznych Jeśli chcemy znaleźć najlepszą ofertę dopasowaną do naszych potrzeb, warto skorzystać z porównywarki kredytów hipotecznych online. Możemy zrobić to na specjalnie dostosowanych platformach, które po wprowadzeniu kilku podstawowych danych wyświetlą nam zestawienie kilku najbardziej zbliżonych do oczekiwań ofert. Jak skorzystać?

 1. Wejdź na witrynę porównywarki kredytów hipotecznych.
 2. Podaj kwotę, którą chcesz pożyczyć w celu zakupu mieszkania.
 3. Wpisz okres spłaty kredytu — ten czynnik jest niezwykle ważny, gdyż im dłuższy okres spłaty, tym mniejsza miesięczna rata, którą będziemy musieli uiszczać. Warto przemyśleć tę kwestię, by uniknąć opóźnień w opłatach w przyszłości, a co za tym idzie — złej historii kredytowej w BIK. Może uniemożliwić to otrzymanie kolejnych kredytów bankowych.
 4. Przejrzyj oferty i znajdź idealny kredyt

Wniosek o kredyt hipoteczny online
Warto wiedzieć, że wniosek o kredyt hipoteczny możemy złożyć przez internet, jednak pomimo tego będziemy musieli wybrać się do jednego z oddziałów bankowych. Wiele spraw związanych z wnioskowaniem możemy załatwić drogą telefoniczną, jednak aby dopełnić wszelkie formalności, niezbędna jest nasza osobista wizyta w banku.

W placówce bankowej musimy np. okazać oryginał umowy o pracę lub zaświadczenia o dochodach, a także innych dokumentów, niezbędnych na drodze kredytowania. Jeśli bank pozytywnie rozpatrzy nasz wniosek, będziemy musieli stawić się drugi raz, by podpisać ostateczną umowę o kredyt hipoteczny.

Ranking kredytów hipotecznych w 2019 r.
Ranking kredytów hipotecznych na 300 tys. zł. i okresie spłaty 30 lat.

 1. PKO Bank Polski — Kredyt hipoteczny z oprocentowaniem 2,82%, prowizją banku 0,00%, RRSO 2,86%, całkowitą kwotą do spłaty 444915,14 zł. Miesięczna rata wynosi 1235,88 zł.
 2. BNP PARIBAS — Kredyt z oprocentowaniem 3,02%, RRSO 3,06%, prowizją banku 0,00%. Całkowita kwota do spłaty wynosi 456498,12 zł i miesięczną ratą 1268,05 zł.
 3. ING — Oprocentowanie 3,41%, RRSO 3,61%, prowizja banku 1,69%, całkowita kwota do spłaty 487663,31 zł, miesięczna rata 1354,62 zł.
 4. Bank Pekao — Oprocentowanie 3,51%, RRSO 3,67%, prowizja 1,25%, całkowita kwota do spłaty 491640,97 zł, miesięczna rata 1365,57 zł.
 5. Millenium — Kredyt hipoteczny z oprocentowaniem 3,72%, RRSO 3,78% i prowizją banku 0,00%. Całkowita kwota do spłaty wynosi 498328,12 zł i miesięczną ratą 1384,24 zł.

Mat. informacyjno-promocyjny
Fot. archiwum

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
 1. kolo pisze

  Przecież KRD to jest BIG. Wystarczy pełną nazwę przeczytać na stronie.

Zostaw odpowiedź