miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Młodzi ekonomiści z Grybowa zwyciężyli na Cyrli

0 284

Uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie wzięli udział w rajdzie „Młodych Ekonomistów” zrzeszonych w szkołach patronackich i współpracujących ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce w ramach Klubu Nauczycieli Rachunkowości.

Czytaj również: Święto Kawy i eliminacje Mistrzostw Polski w Nomen Coffee w Nowym Sączu!

– Początkiem wędrówki było Rytro i ruiny średniowiecznego zamku – mówi Lesław Tarasek, dyrektor szkoły. – Dalej poprowadził nas czerwony szlak na widokową polanę Kretówki. Po dwugodzinnym marszu dotarliśmy do celu na polanę Cyrla, gdzie odbyły się konkurencje dla uczestników rajdu. Każda szkoła wytypowała trzyosobowe zespoły, które brały udział w rywalizacji: w ramach konkursu na kompozycję kwiatową, quizu wiedzy ekonomicznej i wiedzy o SKwP oraz dwóch konkurencjach sportowych.

Jury oceniało zmagania młodzieży, a następnie wyłoniło zwycięską szkołę.

Wygrał Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie, uczniowie z klasy trzeciej w zawodzie technik ekonomista. Zwycięzcy otrzymali upominki ufundowane przez SKwP O/O Kraków, natomiast każda szkoła została nagrodzona dyplomem za udział w wydarzeniu..

W wydarzeniu uczestniczyło 112 uczniów ze szkół ponadpodstawowych z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie, Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach, Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Władysława Grabskiego w Nowym Sączu, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju. Wspólnie z młodzieżą w wędrówce na Cyrlę brało udział 10 opiekunów, w tym członkowie KNR: Justyna Serafin, Joanna Hajduga, Monika Potoczek, Monika Wolak, Iwona Wójcik, Jakub Tarsa. W rajdzie gościnnie uczestniczył prezes SKwP Oddział w Nowym Sączu Marek Bułat, który wcielił się w rolę przewodnika.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź