miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Można wnioskować o wakacje kredytowe

0 1 503

Od 29 lipca można składać wnioski o wakacje kredytowe. Z ulgi można skorzystać już w sierpniu, więc warto się pospieszyć, bo wniosek musi zostać złożony przed terminem zapłaty raty. O tę kwestię i wiele innych pytali nas czytelnicy. Oto odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o przerwę w spłacie rat. 

Czytaj również: Porozumienie o współpracy PWSZ z KaOSG

Masz kredyt hipoteczny w złotówkach? Dzięki rozwiązaniom wprowadzonym przez rząd Prawa i Sprawiedliwości możesz liczyć na wsparcie w tym trudnym czasie. Od 29 lipca można składać wnioski o wakacje kredytowe. W 2022 i 2023 roku kredytobiorcy mogą dzięki temu nie spłacać łącznie 8 rat kredytowych. Rozwiązanie rządu Prawa i Sprawiedliwości to ulga dla portfeli kredytobiorców – o skorzystaniu z takiego rozwiązania na swoim oficjalnym koncie w mediach społecznościowych poinformował Wiktor Durlak, Senator z naszego okręgu.

Wakacje kredytowe wystartowały. W bankach można już wnioskować o zawieszenie spłaty rat kredytu hipotecznego, ale klienci wciąż mają ogrom wątpliwości. Na skrzynkę pocztową naszej redakcji spłynęło wiele pytań od czytelników. Na te najczyściej zadawane odpowiadają eksperci porównywarki kredytów Totalmoney.pl. Przyznają, że ustawa wprowadzająca wakacje jest w dużym stopniu ogólna. Dodają, że banki muszą zastosować się do wskazanych w niej zapisów, ale zasady operacyjne mogą różnić się w zależności od instytucji.

Wakacje kredytowe pozwolą kredytobiorcom na odroczenie spłaty rat kredytu hipotecznego udzielonego w złotych przez łącznie osiem miesięcy: po dwa miesiące w trzecim i czwartym kwartale 2022 r. i po jednym miesiącu w każdym z czterech kwartałów 2023 r.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź