miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy pociąg prosto z Newagu przewiózł pierwszych pasażerów

0 810

Pierwszy Impuls 2 z puli 21 produkowanych dla stołecznej Szybkiej Kolei Miejskiej przewiózł właśnie pierwszych pasażerów. Byli nimi przedstawiciele warszawskiego przewoźnika aglomeracyjnego oraz Newagu, czyli producenta – poinformował stołeczny ratusz.

 

Czytaj również: Debata w Gródku nad Dunajcem: Bon turystyczny to narzędzie, które powinno być kontynuowane

 

Warszawa czeka na 21 nowych pociągów nowosądeckiego Newagu, które będą kursowały w barwach Szybkiej Kolei Miejskiej. Pierwszy pociąg Impulse 2 jest już gotowy i właśnie odbył pierwszą podróż testową na terenie zakładów nowosądeckiego producenta.

 

 

Nowe pociągi będą wyposażone w Wi-Fi, ładowarki USB, nowoczesny system informacji pasażerskiej, automaty biletowe czy ratujące życie defibrylatory AED. Każdy pojazd będzie klimatyzowany i w pełni dostosowany do potrzeb osób z ograniczoną możliwością poruszania się, rodziców podróżujących z dziećmi w wózkach czy pasażerów z rowerami. Producent wprowadził także dodatkowe rozwiązanie dla prowadzącego pojazd. Są nim drzwi w kabinie, dzięki którym maszynista może ją bezpiecznie opuścić bez przechodzenia do strefy pasażerskiej.

W godzinach szczytu nowe pojazdy będą ze sobą łączone, tak aby zapewnić więcej miejsc dla pasażerów.

“Produkcja 21 pociągów przebiega zgodnie z harmonogramem. Pojazdy znajdują się obecnie na końcowym etapie uruchomień, a już w przyszłym tygodniu pierwszy Impuls 2 wyjedzie na Tor Doświadczalny w Żmigrodzie, by przeprowadzić tam badania homologacyjne” – poinformował ratusz.

Wartość kontraktu realizowanego przez Newag wynosi blisko 668 milionów złotych brutto, z czego blisko 203 miliony pochodzą z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Umowa obejmuje także przeszkolenie pracowników w zakresie obsługi pociągów oraz siedmioletnie serwisowanie.

źródło: PAP
fot. Newag

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź