miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

PKP Intercity zasili NEWAG 525 milionami złotych

0 352

Newag wygrał przetarg na produkcję 20 lokomotyw elektrycznych dla PKP Intercity. Kwota jaką zaproponował to 525 milionów złotych. Była to najniższa oferta, dzięki czemu wygrał przetarg z bydgoską Pesą. Nowe lokomotywy mają osiągać prędkość eksploatacyjną do 160 km/h i obsługiwać połączenia krajowe. 

Czytaj również: RMF FM zagości w Nowym Sączu. Będzie rozdawać choinki wspólnie z Mateuszem Ziółko

– Flota PKP Intercity. Pociąg do podróży wzbogaci się o kolejne 20 Griffinow 🚄 Wyprodukowanych przez NEWAG S.A. We wczorajszym komunikacie PKP Intercity oficjalnie ogłosiło NEWAG S.A. jako zwycięzcę sierpniowego przetarg – poinformował NEWAG.

PKP Intercity w przetargu poszukiwały dostawcy 20 lokomotyw elektrycznych do obsługi połączeń w relacjach krajowych z prędkością eksploatacyjną 160 km/h. Newag będzie miał na dostarczenie pierwszego pojazdów 18 miesięcy. Wszystkie pojazdy powinny zostać dostarczone przed upływem 30 miesięcy od podpisania umowy. Usługi utrzymania technicznego pojazdów, które też były przedmiotem przetargu, winny być świadczone nie krócej niż 5 lat od momentu dostarczenia maszyny.

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź