miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Robot – kelner w Nowym Sączu! Poznaj NOVUSIA – przyszłość gastronomii

0 5 034

Globalny trend zmierza w kierunku automatyzacji. Roboty coraz częściej widziane są nie tylko w halach produkcyjnych, ale i w naszym życiu codziennym. Nie inaczej jest z gastronomią. Tutaj roboty wcielające się w rolę szefa kuchni, kelnerów lub pracowników zmywaka to nic nowego. Pierwsza restauracja obsługiwana przez maszyny pojawiła się w Chinach w 2013 roku. Od 2021 roku roboty-kelnerzy zaczęły pojawiać się w Polsce. Pierwszy pojawił się w Poznaniu, dzisiaj spotkamy go również w Nowym Sączu. Poznajcie NOVUSIA robota – kelnera, którego spotkacie w restauracji NOVO.Sądecka (ul. Grottgera 3).

Czytaj również: Rozpoczeli działalność w pandemii Covid-19, działają do dzisiaj z sukcesem!

Novuś – innowacyjny robot dostawca i marketer
KettyBot NOVUŚ to najwyższej klasy robot dostawczo-odbiorczy wyposażony w ekran do wyświetlania. Nie tylko potrafi przejść kilkadziesiąt kilometrów dziennie wspierając współpracowników, czy to na kuchni, czy na sali bankietowej, ale jest również nowoczesną przestrzenią marketingową, która przyciąga uwagę klientów. Robot dostawca to jego drugie imię. Eksperci uważają go za nieszablonową opcję dla restauracji, hoteli, magazynów i innych miejsc, w których niezbędna jest mobilność przedmiotów. Doskonale sprawdza się w roli kelnera lub dostawcy np. materiałów promocyjnych, dokumentów lub napojów – będzie je efektywnie rozdawać, a kiedy zajdzie potrzeba − zawróci we wskazane miejsce. NOVUŚ o wyglądzie kota, wchodzi w interakcję z człowiekiem. Maszyna nie tylko wygląda jak kot, ale nawet miauczy. Mimiką i głosem reaguje na drapanie za uchem, czy głaskanie. Nowy kelner może również umilić urodziny gości restauracji NOVO.Sądecka − potrafi śpiewać Sto Lat.

− Pierwszy robot − kelner pojawił się w Poznaniu w ubiegłym roku. W naszym województwie spotkać go możemy jedynie w Krakowie i Zakopanem. Pomyślałem, że jego obecność w Nowym Sączu zaskoczy wszystkich. I tak też się stało − mówi w rozmowie z miastoNS.pl Tomasz Florek, właściciel restauracji NOVO.Sądecka. − Urządzenie jest doskonale zaprogramowane. Do NOVUSIA wgraliśmy mapę restauracji, teraz z przyjemnością i uśmiechem obsłuży naszych gości. W lokalu stawiamy na innowacyjność. Kursy i szkolenia pracowników są codziennością. Zapraszamy! − dodaje z uśmiechem pierwszy właściciel robota-kelnera na Sądecczyźnie.

Roboty z obliczami kotów na wyświetlaczach, mają nie tylko wywoływać uśmiech na twarzach gości, ale pomagają w ich codziennej obsłudze, wspierając pracę zespołu restauracji NOVO.Sądecka. To pierwszy w Polsce robot-kelner, który w inteligentny i autonomiczny sposób dostarcza dania prosto z pieca do stolików gości. Posiada 4 podświetlane tace o łącznej ładowności 40 kg, może więc udźwignąć 2 razy więcej niż człowiek, dzięki czemu jednorazowo dostarczanych jest więcej zamówień, w szybszym tempie. Kelnerzy zyskują cenny czas, który mogą poświęcić gościom.

Fot.: miastoNS.pl

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź