miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Rozmawiano o promocji marek oraz zapotrzebowaniu na produkty regionalne

0 159

W Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbyła się wizyta stażowa zorganizowana przez fundację MILA. Wzięli w niej udział przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń z sąsiednich powiatów w tym Miodny Szlak, Karpating i Zagórzańskie Dziedziny.

 

Czytaj również: Uczniowie musieli obgryzać korę z drzew! [Zdjęcia]

 

Z przedstawicielkami stowarzyszeń spotkał się starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i Justyna Tokarczyk – dyrektor Biura Promocji i Wspierania Organizacji Pozarządowych Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

Warto wspomnieć, że Karpating to produkt turystyczny realizowany na terenie powiatu gorlickiego, a Zagórzańskie Dziedziny – to  produkt turystyczny Gminy Mszana Dolna – którego ambasadorem jest Justyna Kowalczyk polska biegaczka narciarska, mistrzyni i multimedalistka olimpijska, czterokrotna zdobywczyni Pucharu Świata w biegach narciarskich.

Marki lokalne są budowane z lokalnymi partnerami. Liczne spotkania, warsztaty, wywiady z przedsiębiorcami pozwalają znaleźć najważniejsze atuty poszczególnych miejsc w regionie oraz określić wspólny mianownik na dalszą promocję. Z punktu widzenia marketingu marki lokalne są znakiem słowno-graficznym, pod którym promuje się grupę produktów posiadających wspólne cechy i wartości, bardzo istotne z punktu widzenia konsumentów oraz jej twórców – producentów i usługodawców. A co najważniejsze marka lokalna jest dziełem tworzonym sercem mieszkańców społeczności lokalnej.

 Fot. Maria Olszowska

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź