miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Rusza nabór do kolejnych Oddziałów Przygotowania Wojskowego

0 323

Zespół Szkół w Marcinkowicach, decyzją Ministra Obrony Narodowej, otrzymał zgodę na uruchomienie kolejnych Oddziałów Przygotowania Wojskowego. W najbliższy poniedziałek rusza nabór do klas wojskowych. Rekrutacja potrwa do 30 maja i prowadzona będzie poprzez serwer naboru dostępny pod adresem: https://malopolska.edu.com.pl/Kandydat.

Czytaj również: Ulica Jagiellońska zaprasza! Letnie ogródki Knedla i American Burger Point już czynne

Próba sprawności fizycznej dla zainteresowanych kandydatów odbędzie się w Hali Sportowej przy Zespole Szkół w Marcinkowicach w następujących terminach: 12 czerwca 2023 r. (poniedziałek) o godz. 9 i 13 czerwca 2023 r. (wtorek) o godz. 9.

Regulamin próby sprawnościowej oraz inne przydatne informacje dotyczące rekrutacji do klasy OPW dostępne są na stronie internetowej szkoły https://zsmarcinkowice.edupage.org/news/.

Przypominamy, że Oddział Przygotowania Wojskowego to klasa przeznaczona dla uczniów, którzy wiążą swoją karierę zawodową ze służbami mundurowymi.

Nadzór nad klasą OPW sprawuje Ministerstwo Obrony Narodowej, a patronat sprawuje jednostka wojskowa wyznaczona przez MON.

Oprócz przedmiotów ogólnokształcących, uczniowie uczestniczą w szkoleniu teoretycznym i praktycznym.

Korzyści dla uczniów płynące z podjęcia nauki w OPW to m.in.:

  • bezpłatne pełne umundurowanie,
  • bogate wyposażenie szkoleniowe,
  • system szkoleni przygotowujący do pełnienia służby mundurowej,
  • dodatkowe punkty do Akademii Wojskowych oraz WOT,
  • skrócona służba przygotowawcza do służby wojskowej,
  • obóz szkoleniowy współfinansowany przez MON.

Uczniowie biorą także udział w obozach szkoleniowych z udziałem wykwalifikowanej i doświadczonej kadry instruktorskiej. Reprezentują także szkołę podczas uroczystości patriotycznych na szczeblu lokalnym, powiatowym i wojewódzkim.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź