miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sądecki Medikor zmieni właściciela za 70,5 mln euro?

Szpital położniczo-ginekologiczny przejmie holding Medicover

7 3 831

Zbudowany od podstaw w 2014 r. Szpital Ginekologiczno-Położniczy MEDIKOR zmieni właściciela. Placówką zarządza Neomedic, w skład którego wchodzą szpitale i przychodnie na tere całego kraju. 22 lutego ABC Medicover Holdings B.V. złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek ws. przejęcia kontroli nad Neomedic oraz jej spółkami zależnymi. Koszt transakcji szacuje się na 70,5 mln euro. Finalizacja przedsięwzięcia spodziewana jest w II kw. 2019 r. po uzyskaniu zgód na koncentrację usług. 

Czytaj również: Zakończył się remont Oddziału
Pediatrycznego Szpitala Specjalistycznego [ZDJĘCIA] – KLIK

Grupa Neomedic zarządza centrami medycznymi na południu Polski, w skład których wchodzą szpitale i przychodnie wielospecjalistyczne. Dysponuje największą w Polsce siecią szpitali o profilu położniczo-ginekologicznym zlokalizowanych na południu kraju (Kraków, Nowy Sącz), w której rocznie na świat przychodzi ok. 7 000 dzieci. Ponadto Grupa Neomedic dysponuje wielospecjalistycznymi przychodniami w swoich centrach medycznych, które oferują pacjentom dostęp do profesjonalnej i kompleksowej opieki medycznej.

Medicover Polska jest częścią Medicover – międzynarodowej spółki świadczącej usługi z zakresu opieki zdrowotnej oraz diagnostycznej od 1995 r. Medicover posiada centra medyczne, szpitale, specjalistyczne placówki opiekuńcze i laboratoria. Firma najszerszą działalność realizuje w Polsce i w Niemczech.

Rafał Kmak
źródło: IBCnews
fot.: Medikor (facebook)

Komentarze Facebook
Zobacz również
7 Komentarze
 1. Mamka pisze

  Bardzo dobra opieka, świetne jedzenie i obsługa na najwyższym światowym poziomie! Mam nadzieję, że jakość usług nie zmieni się po przejęciu… Trzymam kciuki – mam w planie jeszcze tam urodzić 😉

  1. Bogdan pisze

   Aleś się zagalapowała! Światowy poziom? Skąd jesteś u co jesz na codzień?

   1. Czesio pisze

    Bogdan też tam rodził, więc wie 🙂

 2. Mamka pisze

  Mieszkam w piwnicy , jem wegiel i rodze szósty raz dla 500+

 3. Mania pisze

  Na światowym poziomie Tragedia na ginekologie nie polecam

 4. Mama pisze

  Tragedia nie szpital….. Mogą odbierać porody szczurów nie kobiet…..

 5. Mama 2 pisze

  Tragedia nie szpital….. Mogą odbierać porody szczurów nie kobiet….. Nie pozdrawiam położnej z 3 marca z nocy !!!!!

Zostaw odpowiedź