miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sądeczanin Krzysztof Ociepka wicemistrzem Polski!

0 1 940

W miniony czwartek, 27 kwietnia w Bydgoszczy odbył się Ogólnopolski Finał Igrzysk Dzieci w Drużynowych Biegach Przełajowych Chłopców w kategorii rocznika 2010 i młodszych, na dystansie 1000m. Nasze miasto i województwo małopolskie reprezentowała szkoła SP 21 Nowy Sącz.

Czytaj również: Rower na komunię? – w ProRowery.pl Nowy Sącz, al. Piłsudskiego (Cegielnia Zawada) dostaniesz gwarancję najniższej ceny! Wypożycz też elektryka za ZŁOTÓWKĘ

Aby znaleźć się w tak zacnym gronie, najlepszych 16 szkół w Polsce, trzeba było zdobyć Mistrzostwo Nowego Sącza, a także wygrać finał wojewódzki w Nowym Targu – tak też się stało, ponadto uczeń naszej szkoły Krzysztof Ociepka został indywidualnym mistrzem małopolski – informuje nauczyciel wychowania fizycznego w SP21 Maciej Jawor.

I jak na mistrza przystało, Krzysztof Ociepka w finale ogólnopolskim odnosi ogromny sukces, zajmuje indywidualnie 2 miejsce i zostaje wicemistrzem Polski! To jeden z największych sukcesów sportowych w historii naszej szkoły, a sam bieg? Był niezwykle emocjonujący, Krzysiek prowadził przez cały dystans i gdy wydawało się, że wygra, nieznacznie linie mety jako pierwszy przekroczył zawodnik z Aleksandrowa Łódzkiego. Uczeń naszej szkoły udowodnił, że należy do najlepszych biegaczy w Polsce w biegu na 1000m w swojej kategorii wiekowej.

W klasyfikacji drużynowej SP 21 Nowy Sącz zajmuje X miejsce w naszym kraju, a w Bydgoszczy uczniowie pobiegli w składzie: Jakub Basta, Aleksander Brzeski, Dorian Hebda, Oliwier Nowak, Krzysztof Ociepka, Maciej Olchawa – również uznanie i ogromne brawa dla wszystkich!

Razem z Dyrekcją, nauczycielami wychowania fizycznego i całą społecznością szkoły SP 21, cieszymy się bardzo z tego osiągnięcia, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naszym biegaczom.

Maciej Jawor

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź