miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Śmiertelne zagrożenie dla dzieci. Wycofano zabawki, Inspekcja Handlowa apeluje

0 1 054

W związku z sygnałami w sprawie możliwego zagrożenia dla zdrowia i życia dzieci, spowodowanymi połknięciem zabawek tzw. „kulek magnetycznych” przez najmłodszych, Małopolski Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej – Joanna Jahn – Machowska – zleciła pracownikom kontrolę ryzykownych zabawek na szeroką skalę.

 

Czytaj również: Czarna Chata**** Luxury Resort – nowy wymiar luksusu!

 

Prowadzone przez nas od czasu pierwszych doniesień medialnych w sprawie konieczności hospitalizacji dzieci z powodu połknięcia kulek magnetycznych kontrole wykazały, że wszystkie, które zbadaliśmy w laboratorium posiadały przekroczony dopuszczalny poziom wskaźnika strumienia magnetycznego – informuje Małopolski Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej .

 

 

 
Pomimo wzmożonych kontroli i wycofywania takich produktów z rynku, wciąż wiele dzieci wymaga interwencji lekarskich z powodu połknięcia kulek magnetycznych. Połknięcie i połączenie kulek może bowiem uniemożliwić ich naturalne usunięcie z organizmów, spowodować uszkodzenie tkanek, perforację jelit i inne, daleko idące konsekwencje zagrażające ich życiu i zdrowiu.
 
W grudniu jest szczególnie wiele okazji do obdarowywania dzieci prezentami, dlatego apeluję, by każdy „Mikołaj” wykazał się szczególną czujnością, ostrożnością i nie zostawił pod choinką kulek magnetycznych – prezentu, który może sprowadzić groźne niebezpieczeństwo.
 
Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź