miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Spółka Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka przekazała dary dla uchodźców

0 588
Do magazynu Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu właśnie przywieziono 200 koców i 100 kołder. Zakupiła je spółka Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka S.A. i za pośrednictwem Fundacji Bratnia Dusza przekazała do Starostwa Powiatowego. Z wiceprezes spółki Stanisławą Sasak spotkał się starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i Iwona Romianiak – prezes Fundacji Bratnia Dusza.
 
 
Bardzo dziękuję za przekazanie nam koców i kołder, które trafią do ośrodków przyjmujących uchodźców. Na terenie Powiatu Nowosądeckiego przebywa ponad pięć tysięcy Ukraińców, którzy uciekli z pogrążonego w wojnie kraju – mówił starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Jako samorząd staramy się robić wszystko, aby zapewnić im odpowiednie warunki pobytu na naszym terenie. Współpracujemy z samorządami i organizacjami pozarządowymi, na których wsparcie zawsze możemy liczyć. Jestem niezmiernie wdzięczny, że Państwa firma – Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka od wielu lat wspiera działania pomocowe i niesie dobro. Dziękuję też Iwonie Romianiak za wsparcie w działaniach mających na celu przekazanie tych darów. Dzięki nim uchodźcy będą mogli przebywać w odpowiednich warunkach, co po tragicznych przeżyciach wojennych jest sprawą bardzo ważną.
 
Prezesi spółki Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka od samego początku wojny w Ukrainie pomagają uchodźcom przekazując dary, m.in. właśnie za pośrednictwem Fundacji Bratnia Dusza i prezeski Iwony Romaniak. Ta, dzięki wieloletnim kontaktom w Ukrainie pilnuje, aby trafiły one w miejsca, gdzie sią najbardziej potrzebne.
 
Fot. Maria Olszowska
 
Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź