miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Spotkania edukacyjne w szkołach! Buduj nowy Szlak Sądeckich Żołnierzy Wyklętych

0 285

W najbliższych dniach odbędzie się sześć otwartych spotkań w szkołach mających na celu powstanie nowych ścieżek Szlaku Sądeckich Żołnierzy Wyklętych. Zadaniem młodzieży będzie urozmaicenie przez znakowanie i dodanie tablic edukacyjnych. – Liczymy na inwencje mieszkańców, w tym szczególnie młodzieży w powstawaniu projektów, które wylądują potem na szlaku i będą swoistymi przystankami historii – informują organizatorzy ze Stowarzyszenia Żandarmeria.

Czytaj również: Małopolska kultura ludowa w Japonii! Mystkowianie na 15. edycji Festiwalu Polski w Tokio

Zaplanowane spotkania odbędą się 24, 27 i 29 maja br. 

  • w Szkole Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Żeleźnikowej Wielkiej w dn. 24 maja o godz. 8.00,
  • w Szkole Podstawowej im. bł. Julii Rodzińskiej w Nawojowej w dn. 24 maja o godz. 10.15,
  • w Szkole Podstawowej im. Żołnierzy Niezłomnych w Bączej-Kuninie w dn. 24 maja o godz. 12.30,
  • w Szkole Podstawowej nr 2 w Kamionce Wielkiej w dn. 27 maja o godz. 9.30,
  • w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jazowsku w dn. 27 maja o godz. 12.30,
  • w Szkole Podstawowej nr 8 w Nowym Sączu w dn. 29 maja o godz. 8.50.

Spotkanie będzie związane z projektem „Najwierniejsi dla Niepodległej. Szlak Sądeckich Żołnierzy Wyklętych” realizowanym przez Stowarzyszenie Żandarmeria, dofinansowanym ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Projekt zakłada wyznaczenie oraz oznakowanie ścieżek i punktów „Szlaku Sądeckich Żołnierzy Wyklętych”, organizację cyklu spotkań edukacyjnych, gry terenowej, a także realizację wystawy zw. ze szlakiem wraz z wydaniem katalogu. Podczas spotkania odbędzie się prelekcja prezesa Stowarzyszenia Żandarmeria, Kamila Olesińskiego, poświęcona założeniom i celom zw. z realizacją projektu oraz historii Sądeckich Żołnierzy Wyklętych.

Zebranie w szkole ma charakter otwarty. Stowarzyszenie jako organizator stawia na interakcję z uczestnikami, którzy będą mieli okazję aktywnie współuczestniczyć w realizacji projektu. Współpraca będzie odnosić się do wydarzeń historycznych zw. z postaciami i wydarzeniami upamiętnionymi na szlaku. W tym kontekście bardzo ważne są wszelkie historie i wspomnienia oraz pamiątki rodzinne. Stowarzyszenie zamierza również aktywizować uczestników spotkań poprzez możliwość czynnego uczestnictwa w pracach zw. z utworzeniem szlaku, a także wystawy i katalogu.

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź