miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

#StartUP Małopolska – trwa nabór do kolejnej edycji programu akceleracyjnego!

1 896

Trwa nabór do 5. edycji programu rozwojowego dla firm #StartUP Małopolska. Jeśli poszukujesz wsparcia, by rozwijać swój biznes, wypełnij formularz na stronie internetowej www.startup.malopolska.pl i zgłoś się już dziś! Rekrutacja trwa do 29 września.

Program #StartUP Małopolska adresowany jest do firm, które dopiero zaczynają swoją przygodę z biznesem, prowadzą działalność nie dłużej niż 24 miesiące i mają siedzibę w Małopolsce. Inicjatywa polega na wsparciu szkoleniowym i mentorskim dla przedsiębiorstw o dużym potencjale, zmotywowanych, aby się rozwijać.

Co ważne, udział w programie jest całkowicie bezpłatny.
– Program ma za zadanie wyposażyć przedsiębiorców, którzy są na początku swojej drogi biznesowej, w wiedzę i kompetencje umożliwiające szybszy rozwój ich firm. Co więcej, ma także dostarczyć inspiracji i motywacji do dalszego działania – mówi marszałek Małopolski Witold Kozłowski.

 

 

Wiedza, która sprawdza się w działaniu  
Pierwszy etap programu to zapoznanie się z konkretnymi potrzebami młodych przedsiębiorców, ustalenie odpowiedniego dla nich planu szkoleń. Etap ten obejmuje dwudniowe warsztaty wstępne, podczas których eksperci pomogą określić kierunki rozwoju firmy. Doświadczenia poprzednich edycji pokazują, że młode firmy przede wszystkim potrzebują wiedzy, jak skutecznie prowadzić działania marketingowe i sprzedażowe, a także jak odpowiednio zaprezentować firmę przed potencjalnym inwestorem i klientami. Warsztaty szkoleniowe odbywają się przez następne 6 dni i obejmują ponad 50 godzin pracy z trenerami.

Każdy uczestnik programu wybiera również swoich mentorów biznesowych profesjonalistów. Program mentoringu, na który przeznaczono 10 godzin dla każdej z firm, ma umożliwić dokładne omówienie konkretnych strategii i problemów, z którymi zmierzą się młodzi przedsiębiorcy.

Całość działań szkoleniowo-mentorskich uzupełnia możliwość udziału firm w największych branżowych i startupowych wydarzeniach organizowanych w Polsce. W poprzednich edycjach programu przedsiębiorcy uczestniczyli m.in. w InfoShare, I love marketing czy I love commerce.

 

Zysk już na starcie
Uczestnik programu zyska wiedzę i kompetencje, które będą przydatne na każdym etapie działalności przedsiębiorstwa. Pozna on również techniki budowania marki, prezentacji firmy, pozyskiwania inwestorów i klientów, promocji i skutecznej sprzedaży produktu.

– #StartUP Małopolska to nie tylko dostęp do wiedzy, ale też spotkania z ciekawymi ludźmi – mówi Jakub Grabowski, prezes małopolskiej firmy Saccito, działającej w Olkuszu. – Wykorzystałem w stu procentach czas przeznaczony na spotkania z mentorami. Poznałem tajniki skutecznego marketingu, co jest jedną z ważniejszych umiejętności, przydatną w rozwoju mojej firmy – dodaje Jakub Grabowski, uczestnik poprzedniej edycji programu akceleracyjnego.

Korzyści z udziału w programie docenili również współzałożyciele krakowskiej firmy myREST – Alina Usyk i Volodymyr Turchak. – Program otworzył nowe możliwości rozwoju naszej firmy. Pozyskaliśmy wiedzę na temat narzędzi biznesowych, które tworzą markę produktu w oparciu o jasne i sprawdzone zasady. To ciekawa przygoda i  pouczające doświadczenie – mówią przedstawiciele myREST.

 

 

Niezbędne wsparcie dla młodych innowacyjnych
Małopolska jest regionem o dużym potencjale dla rozwoju przedsiębiorczości. W województwie działa około 400 tys. podmiotów gospodarczych, a ich liczba od kilku lat wzrasta. Kraków, jako stolica regionu, pozostaje nadal najatrakcyjniejszym miejscem do prowadzenia działalności gospodarczej, jednak wzrostowy trend w zakresie liczby firm widoczny jest w całym województwie, także w subregionie sądeckim. Jak pokazują statystyki za 2018 r., na Sądecczyźnie działa co dziesiąta małopolska firma, a Nowy Sącz plasuje się na drugim miejscu, po Krakowie, wśród miast, w którym występuje największa koncentracja firm.

W Małopolsce nie brakuje też ludzi z pomysłami na własny, dochodowy biznes. Przedsiębiorcy startujący dopiero z własną firmą potrzebują jednak specjalistycznego wsparcia, które umożliwi im zbudowanie stabilnej pozycji rynkowej. To z myślą o nich powstał program #StartUP Małopolska, realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Program #StartUP Małopolska to nieoceniona pomoc dla firm, które chcą się rozwijać. Zajęcia z wybitnymi specjalistami oraz pozyskane w przyjaznej atmosferze nowe kompetencje to wielki krok w kierunku biznesowego sukcesu.

Program jest realizowany w ramach projektu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego pn. „Przedsiębiorcza Małopolska – rozwój przedsiębiorczości technologicznej w regionie”.

Komentarze Facebook
Zobacz również

Komentarze są zamknięte, ale Trackbacks i Pingbacks są otwarte.