miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Stoisko z kawą na stacji benzynowej – dodatek czy konieczność?

0 565

Aż 49% Polaków deklaruje picie kawy poza domem, a 25% konsumentów wydaje na kawę minimum 50 zł każdego miesiąca. To trend, który warto wykorzystać, projektując wyposażenie stacji benzynowej i tworząc ofertę spożywczą lokalu. W jaki sposób? Włączając do ciągu półek i blatów profesjonalne stoisko z kawą.

Podsumowanie:

  • Stacja benzynowa to już nie tylko dostęp do paliwa. To również okazja do zrobienia przerwy w podróży i kupienia kawy na wynos, doceniana zarówno przez przejezdnych, jak i mieszkańców w drodze do pracy, na uczelnię czy po prostu na spacerze.
  • Stoisko z kawą jest samodzielnym, kompletnie wyposażonym meblem, wpisującym się w aranżację stacji paliwowej. Zawiera nowoczesny ekspres do kawy, wysokiej jakości ziarna i dodatki niezbędne do przygotowania napoju na wynos, i to w dosłownie kilka minut.
  • Dziś profesjonalne stoisko z kawą pozostaje w zasięgu niemalże każdego przedsiębiorcy. Wystarczy odrobina wolnego miejsca w lokalu i gotowość do nawiązania umowy o wynajem.

Kawa na stacji benzynowej – kto po nią sięga?

O tym, czy zatrzymujemy się na danej stacji benzynowej decyduje nie tylko dostępność i cena paliwa. Coraz częściej o wyborze przesądza jakość oferty spożywczej w danym punkcie i możliwość spędzenia tam przerwy w podróży. Klienci doceniają, jeśli na stacji – oprócz napełnienia baku – można zjeść coś smacznego i wypić aromatyczną, dodającą energii kawę. W tym celu w lokalu pojawiają się nie tylko podróżni, ale również mieszkańcy danego miasta, którzy z pomocą kawy na wynos uprzyjemniają sobie spacer. Nierzadko konsumenci szukają też łatwego i szybkiego dostępu do kawy w drodze do pracy czy na uczelnię – wtedy stacja benzynowa okazuje się lepsza niż kawiarnia. Tym bardziej, że jakość napoju przygotowywanego na profesjonalnym stoisku z kawą jest wysoka – to zasługa dużej dostępności nowoczesnych ekspresów automatycznych i dobrej klasy ziaren.

Stoisko z kawą – łatwo dostępna szansa na rozwinięcie biznesu

Wiedząc, jak dużym zainteresowaniem cieszy się kawa w naszym kraju i pamiętając, że dziś profesjonalne ekspresy kawowe są w zasięgu niemalże każdego przedsiębiorcy, warto pomyśleć o włączeniu kawy na wynos do oferty stacji benzynowej. Tym bardziej, że jest to bardzo łatwe. Istnieją bowiem firmy wyspecjalizowane w dostarczaniu rozwiązań kawowych dla biznesu. To na przykład Tchibo Coffee Service. Wystarczy, że masz około 1 m2 wolnej przestrzeni z dostępem do prądu i jesteś gotowy do opłacania miesięcznego czynszu przez okres minimum 12 miesięcy (z możliwością wypróbowania tego rozwiązania przez trzy miesiące). Firma dostarczy stoisko z kawą prosto do Twojego lokalu, zamontuje je, a w razie potrzeby naprawi – w ramach wliczonego w usługę serwisu technicznego.

Dlaczego warto spróbować? Przede wszystkim ze względu na szansę zwiększenia zysków. Oferując kawę na wynos, rozszerzasz przeciętny koszyk zakupowy klienta. Budujesz pozytywne doświadczenia gości z lokalem, co zachęca do ponownych odwiedzin. Zyskujesz przewagę nad konkurencją (zwłaszcza, jeśli ta nie posiada takiego kącika kawowego) i umacniasz pozycję na lokalnym rynku. Docierasz także do nowych klientów – tych, dla których kawa jest naprawdę ważna i są gotowi za nią zapłacić. W tym kontekście stoisko z kawą można uznać za konieczność – jeśli myślisz o stworzeniu nowoczesnej stacji benzynowej z potencjałem do rozwoju.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź