miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Uczniowie w Akademii Nauk Stosowanych

0 280

Uczniowie z klasy I o profilu ekonomicznym Zespołu Szkół w Starym Sączu wraz z opiekunami: Krystyną Hotloś i wicedyrektor Urszulą Sadowską uczestniczyli w wykładzie na Wydziale Nauk Ekonomicznych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu.

Czytaj również: Serduszko dla ks. Gurgacza, czyli 1 marca w Łabowej

Młodzież wysłuchała prelekcji na temat: „ZUS na skróty czyli ubezpieczenia społeczne w dobie informatyzacji”. Prelegentem była współpracująca z naszą szkołą Anna Mieczkowska – koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji ZUS, Regionalny koordynator ds. dostępności Wydział Organizacji i Analiz ZUS O/Nowy Sącz.

W trakcie wykładu przedstawiona została historia ubezpieczeń społecznych, reforma emerytur i początek elektronizacji instytucji (1960-1990). Zaprezentowano również Zakład Ubezpieczeń Społecznych jako lidera informatyzacji, z punktu widzenia satysfakcji klientów, a także strategię rozwoju IT w ZUS na lata 2021-2025.

– Tego typu wyjazdy są bardzo cenne dla uczniów z uwagi na możliwość zdobycia dodatkowej wiedzy, jak również pozwalają im świadomie zaplanować dalszą ścieżkę edukacyjną – mówi dyrektor szkoły Grzegorz Skalski.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź