miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

W Nawojowej sukces goni sukces! To najlepsza szkoła ponadpodstawowa w regionie

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Nawojowej

0 1 484

Czujesz, ze masz świetny kontakt ze zwierzętami i pragniesz im pomagać? Nie straszna jest ci wizja asystowania podczas operacji czy podania zastrzyku zwierzęciu? W takim razie Technik weterynarii jest zawodem stworzonym specjalnie dla ciebie. Fachowca w tej dziedzinie zatrudnią nie tylko prywatne lecznice, ale także zakłady hodowli zwierząt, inspekcje weterynaryjne, schroniska i ogrody zoologiczne. Dla osób interesujących się zwierzętami, a w szczególności końmi ZS w Nawojowej zaprasza do nauki w przedmiocie Technik hodowli koni. Tylko w tej placówce uczniowie mają do dyspozycji 12 koni, z którymi zajęcia praktyczne i teoretyczne to czysta przyjemność. Placówka w nawojowej szkoli również kucharzy. Tutaj osoby lubiące i spełniające swoje wizje w kuchni znajdą kierunek Technik żywienia i gastronomii. Ta szkoła naprawdę oferuje mnóstwo możliwości rozwojowych i edukacyjnych. Przekonaj się o tym oglądając materiał filmowy przygotowany przy współpracy ze szkołą. Już 15 marca (środa) w szkole odbędą się Dni Otwarte. Serdecznie zapraszamy!

Czytaj również: Studniówkowe szaleństwo uczniów z Nawojowej! Zatańczyli Poloneza z… wojewodą małopolskim [Zdjęcia]

– Od kilku lat wychowankowie naszej szkoły zdają egzaminy zawodowe na bardzo wysokim poziomie (90, 95, 100%). Jest to duży sukces, ponieważ uczniowie zaliczają ten egzamin w dwóch kwalifikacjach. Co roku odnotowujemy tak wysoki wynik, ponadto mamy dobrą bazę dydaktyczną do zajęć praktycznych oraz teoretycznych. Wykwalifikowana kadra nauczycieli jak najlepiej przygotowuje młodzież do egzaminów – mówi mgr inż. Anna Bartusiak, wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Nawojowej.

O kierunkach Technik weterynarii oraz Technik hodowli koni w materiale filmowym informuje dyrektor szkoły Michał Bulzak:

Poniżej wypowiedź nauczycielki ZSP w Nawojowej Anny Wilk związanej z działalnością kierunku Technik żywienia i usług gastronomicznych:

– Chcielibyśmy zachęcić uczniów kończących szkołę podstawową do podjęcia nauki właśnie w naszej szkole. Kierunki, które funkcjonują u nas są specyficzne, inne niż wszystkie, nietypowe. W najbliższym naszym regionie nie ma takich. Np. zajęcia w Technikum Weterynarii są prowadzone przez tutejszego lekarza weterynarii, a odbywają się one także w lecznicy zwierząt. Uczniowie mają bezpośredni kontakt ze zwierzętami – dodaje mgr inż. Anna Bartusiak, wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej.

Warto również zaznaczyć, że Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Nawojowej to obiekt, gdzie bezpieczeństwo uczniów jest zapewnione na bardzo wysokim poziomie, nie odnotowuje się tam żadnych przypadków przemocy, ani nadużyć. Władze szkoły współpracują ze Strażą Graniczną i Policją. Na bieżąco nadawane są też certyfikaty i to stanowi ogromny atut, ponieważ bezpiecznie jest zarówno w internacie, jak i w szkole. – Jesteśmy takim małym miasteczkiem w Nawojowej, odgrodzonym płotem. Problemy wychowawcze rozwiązujemy systematycznie – zapewnił mgr Michał Bulzak, dyrektor szkoły.

Sale dydaktyczne wyposażone są w najnowocześniejszy sprzęt, który pozwala na naukę na najwyższym poziomie. W Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych można zdobyć trzecią kwalifikację, czyli uczniowie po ukończeniu trzeciej klasy otrzymują dyplom kelnera.

Oferta edukacyjna na rok szkolny 2023/2024

  • Technik analityk (analityka kryminalistyczna, analityka medyczna) NOWOŚĆ,
  • Technik technologii żywności specjalność dietetyk,
  • Technik architektury krajobrazu,
  • Technik hodowca koni,
  • Technik weterynarii,
  • Technik żywienia i usług gastronomicznych,
  • Technik informatyk,
  • Technik ekonomista.

Więcej informacji znajdziesz również tutaj – KLIK (strona www. szkoły)

Nagranie: miastoNS.pl

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź