miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

W niedzielę zakupów nie zrobisz. Kiedy kolejna niedziela handlowa?

0 266

W niedzielę, 5 września br. sklepy będą zamknięte. Otwarte mogą być tylko te, w których za ladą staną ich właściciele. W placówkach handlowych obowiązuje limit osób i rygor sanitarny. Od 2020 r. zakaz handlu nie obowiązuje jedynie w siedem niedziel w roku. W tym roku sklepy będą jeszcze otwarte w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie.

 

Czytaj również: Policyjny pościg za pijakiem! Miał 1,5 promila, grozi mu 5 lat więzienia

 

Ustawa o zakazie handlu w niedziele przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą ani w kawiarniach.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi od 1000 zł do 100 tys. zł kary, a przy uporczywym łamaniu ustawy – kara ograniczenia wolności.

We wszystkich otwartych placówkach handlowych obowiązuje wymóg noszenia maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Sklepy mają obowiązek udostępniać klientom podczas zakupów rękawiczki jednorazowe i płyny do dezynfekcji dłoni. W placówkach handlowych obowiązuje również limit osób – jedna osoba na 10 m kw.

źródło: PAP
fot. Pixabay

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź