miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

W sierpniu wypłata 14. emerytury. Rząd przyjął projekt ustawy

0 341

Rada Ministrów przyjęła we wtorek projekt ustawy o kolejnym w 2022 r. dodatkowym rocznym świadczeniu pieniężnym, czyli czternastej emeryturze – poinformowało Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. W 2022 r. na czternaste emerytury zostanie przeznaczonych ok. 11,4 mld zł.

Czytaj również: NIEPRAWDOPODOBNE! Oszukali 78-letnią seniorkę na 122 tys. złotych!

Resort przekazał na Twitterze, że czternastka będzie wypłacana z urzędu wraz ze świadczeniem wypłacanym w sierpniu. “W tym roku w ramach czternastej emerytury do emerytów i rencistów trafi ok. 11,4 mld zł” – podało MRiPS.

Według szacunków ministerstwa w tym roku świadczenie trafi do ok. 9 mln osób.
Zgodnie z informacją zamieszczoną w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów świadczenie w wysokości najniższej emerytury otrzymaliby emeryci i renciści, których wysokość świadczeń nie przekracza 2,9 tys. zł.

W przypadku osób, których wysokość emerytury lub renty przekracza 2,9 tys. zł, dodatkowe świadczenie byłoby wypłacone w kwocie najniższej emerytury, ale pomniejszonej o różnicę między wysokością emerytury lub renty a kwotą 2,9 tys. zł.

Czternasta emerytura była jednorazowo wypłacona w 2021 r. Jesienią ub.r. dodatkowe świadczenie otrzymało ok. 9,1 mln osób, z czego 7,9 mln w pełnej wysokości (równe minimalnej emeryturze).

Źródło: PAP
fot.: pixabay.com (ilustracyjne)

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź