miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wiśniowski zainwestuje w Gródek nad Dunajcem. Powstaną nowe hotele

0 2 812

Do gminy Gródek nad Dunajcem wpłynął wniosek o zmianę studium miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Dokument obejmuje wiele hektarów ziemi położonej nad jeziorem Rożnowskim. Wnioskodawcą jest firma Wiśniowski. Firma zamierza wybudować nad Jeziorem Rożnowskim trzy nowe hotele, trzy- i czterogwiazdkowe, z o ok. 600 pokojami. Urząd Gminy ocenia, że inwestycje pojawią się w perspektywie 2025 lub 2026 roku. Andrzej Wiśniowski jest już właścicielem jedynego luksusowego hotelu w okolicy. Biznesmen wybudował nad jeziorem pięciogwiazdkowy hotel Heron.

Czytaj również: Grad medali sądeckich kajakarzy! Ogromny sukces na Mistrzostwach Polski

Działki objęte wnioskiem o zmianę studium zagospodarowania przestrzennego zlokalizowane są w Gródku nad Dunajcem i w Siennej. Andrzej Wiśniowski – lokalny przedsiębiorca, właściciel firmy i marki Wiśniowski, światowy potentat na rynku budowlanym w dziedzinie bram, okien, drzwi i ogrodzeń – od lat zapowiada tu zmiany. Wielokrotnie też informował, że nad Jeziorem Rożnowskim ma zamiar zbudować trzy nowe hotele.

– Gmina nie ma dokumentów planistycznych pod realizację poważniejszych inwestycji – mówi mgr inż. Andrzej Wolak, kierownik Referatu Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska w Gródku nad Dunajcem w branżowym serwisie propertynews.pl. I wyjaśnia, że studium może się odbyć w terminie około roku.

Inwestycje w Gródku nad Dunajcem
Władze Gminy znają dobrze inwestora, bo pracuje on i mieszka w okolicy. Ale jeśli chodzi o ewentualne inwestycje hotelowe, to zachowują spokój. Stan prawny terenu i złożony przez przedsiębiorcę wniosek o zmianę studium są na tak dużym poziomie ogólności, że dziś nie sposób przewidzieć, co i kiedy tak naprawdę na tej ziemi powstanie. Zresztą nie ma co się emocjonować: Wiśniowski od lat – także w mediach – publicznie zobowiązał się przedstawić swoje zamierzenia. Ma to zrobić w chwili, gdy decyzja o realizacji inwestycji zapadnie.

Na razie – zgodnie jego z wnioskiem lokalnego przedsiębiorcy Gmina przystąpiła do zmiany studium zagospodarowania przestrzennego.

– Mamy dokument, który określa tylko kierunki rozwoju gminy. Żeby była możliwa inwestycja o tak dużej skali, potrzebny jest zatwierdzony plan zagospodarowania przestrzennego. Na etapie na jakim jesteśmy, nie wiadomo jeszcze nawet tego, co na tych terenach przewidzi planista – mówi mgr inż. Andrzej Wolak.

Jednak już teraz można stwierdzić na pewno, że na jednej z działek został wyburzony budynek po stacji WOPR-u. Trwa także wyburzanie budynku po dawnym klubie Quantum, który znany był kiedyś i w Gródku nad Dunajcem, i w całej okolicy. Dziś Wiśniowski jest w posiadaniu około 27 ha. Od dawna interesował się atrakcyjną turystycznie ziemią, położona w Gródku nad Dunajcem i w Siennej. W działki nad nad jeziorem inwestował już od wielu lat. I przez te wszystkie lata mieszkańcy gminy jak i letnicy zachodzili w głowę, co naprawdę powstanie na wykupionych przez firmę terenach. Interesuje ich także, kiedy inwestor może rozpocząć pierwsze prace.

Źródło: PropertyNews.pl
fot.: pixabay.com

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź