miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

20 mln na wsparcie Start-up’ów w Małopolsce

Pożyczki do 900 tys. zł!

0 399

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego uzyskała 20 mln zł z Banku Gospodarstwa Krajowego na udzielanie pożyczek przeznaczonych na finansowanie przedsięwzięć inwestycyjnych start-upów z terenu województwa małopolskiego! 

Czytaj również: Kontrakt Newagu za 80,14 mln złotych z Lotosem!

Preferowane są projekty inwestycyjne z obszaru regionalnych inteligentnych specjalizacji wyznaczonych przez województwo małopolskie oraz prowadzone na terenach o niskiej aktywności gospodarczej. Są to powiaty: dąbrowski, tarnowski, brzeski, gorlicki, nowosądecki, limanowski, proszowicki.

We wtorek przedstawiciele konsorcjum, utworzonego przez MARR wraz z Tarnowską Agencją Rozwoju Regionalnego oraz Agencją Rozwoju Małopolski Zachodniej podpisali umowę z BGK umożliwiająca finansowanie pożyczek dla start-upów.

– Partnerzy konsorcjum będą mieli do dyspozycji kwotę 20 mln zł. Wsparcie skierowane jest do małych i średnich przedsiębiorstw działających rynku nie dłużej niż 24 miesiące – mówi prezes MARR Małgorzata Popławska.

Start-up, także startup – jest to nowo utworzone przedsiębiorstwo lub tymczasowa organizacja poszukująca modelu biznesowego, który zapewniłby jej zyskowny rozwój.

Opr. Rafał Kmak
źródło: Wikipedia, PAP, MARR

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź