miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

5 lat temu założył małą pizzerię, w której gotowała jego mama i ciocia. Dzisiaj sądecki Mr’Jerry podbija krajowy rynek gastronomiczny!

1 7 517

Trudno jest spotkać osobę w Nowym Sączu i okolicach, która nie próbowałaby pizzy czy burgerów serwowanych przez Mr’Jerry’ego. Dzisiaj lokal w Nowym Sączu, oprócz pysznego jedzenia, może pochwalić się niepowtarzalnym klimatem i wystrojem i z pewnością mało kto pamięta, że wszystko zaczęło się 5 lat temu w Kamionce Wielkiej, gdzie zaledwie 22-letni Jerzy Florek wspólnie z bratem zakładał pierwszy lokal. Wtedy w kuchni pomagała im ich mama i ciocia, dzisiaj zatrudnienie w Mr’Jerry’m znajduje ponad 20 osób. Wtedy 22-letni chłopak miał marzenie, by zarządzać siecią lokali w całej Polsce, dzisiaj Jerzy Florek po prostu je realizuje.

 

Zaczynałem chyba jak każdy w tym zawodzie, czyli najpierw szkoła gastronomiczna, później studia, ale już w szkole średniej mówiłem znajomym, że chcę w przyszłości otworzyć sieć restauracji w całym kraju. Choć były to tylko marzenia, postanowiłem spróbować i otworzyć w Kamionce Wielkiej obok mojego domu pizzerię. Budynek był do remontu, a dotacja z urzędu pracy, którą otrzymałem na rozpoczęcie działalności nie wystarczyła na wszystkie potrzeby. Wtedy zaprosiłem mojego brata do współpracy i tak to się zaczęło – opowiada w rozmowie z miastoNS.pl Jerzy Florek.

 

 

Na początku w kuchni pomagała im ich mama i ciocia, a klientów było jak na lekarstwo. Jednak z każdym kolejnym miesiącem, lokal zdobywał sympatyków, dzięki dobrej opinii osób, które w Jerry’m miały już okazję zjeść. – Pizzeria zaczęła naprawdę dobrze funkcjonować, ale gdzieś w głowie ciągle krążyła mi myśl, by otworzyć kolejny lokal. Brat pozostał w Kamionce Wielkiej, ja postanowiłem zaryzykować i otworzyć Mr’Jerry w Nowym Sączu, choć wiele osób mi to odradzało. Ale ja zawsze wychodziłem z założenia, że jeśli ja będę uczciwy wobec klientów, to oni do mnie wrócą i jeszcze przyprowadzą swoich znajomych. Tak naprawdę Jerry to ja, tak wołają na mnie moi znajomi, więc patrzę na to tak, jakbym zawsze podawał jedzenie właśnie im, więc nie oszczędzam, stawiam na jakość i świeżość. I jak widać to owocuje – dodaje Jerzy Florek.

 

Młoda i uśmiechnięta kadra pracowników Mr’Jerry to bez wątpienia siła firmy!

 

Dzisiaj właściciel Mr’Jerry’ego zatrudnia ponad 20 osób. Nie tylko w dwupoziomowym lokalu przy ul. Kościuszki w Nowym Sączu, ale także w Gródku nad Dunajcem, gdzie turyści przebywający nad Jeziorem Rożnowskim również mogą smakować w potrawach serwowanych przez Mr’Jerry. Hitem firmy bez wątpienia jest także Food Truck, dlatego Jerzy Florek nie wyklucza w przyszłości poszerzenia floty pojazdów.

 

Plany rozwoju firmy są jednak znacznie większe. – W tej chwili zabezpieczamy już naszą markę pod względem prawnym, mamy bowiem sygnały pochodzące z regionu, ale i z kraju, że jest zainteresowanie franczyzą, czyli otwieraniem restauracji pod naszym szyldem i nie ukrywam, że taki jest mój cel, takie były moje marzenia – wyjaśnia Jerzy Florek. Docelowo w przyszłości w Polsce może powstać nawet kilkanaście restauracji Mr’Jerry, które smakiem, ale i wystrojem wnętrz nie będą odbiegać od sądeckiego lokalu. Nad wszystkimi czuwać będzie oczywiście sam Jerzy Florek.

 

 

Właściciel firmy nie osiada jednak na laurach i również lokalnie stawia na rozwój. – Wprowadziliśmy do naszej oferty cztery rodzaje piwa “Mr’Jerry” z Browaru Jabłonowo, które można nabyć w naszych punktach. Od sierpnia rozpoczynamy także współpracę z Sandecją. Podczas meczów sądeckiego zespołu będziemy zajmować się stroną gastronomiczną, tak więc mam nadzieję, że kibice również będą zadowoleni z naszych usług. W planach mamy też zakup floty elektrycznej do dowozu pizzy i usług cateringowych na terenie Nowego Sącza i okolic – dodaje właściciel Mr’Jerry.

 

 

Historia Jerzego Florka, założyciela i właściciela restauracji Mr’Jerry idealnie ukazuje, że warto mieć marzenia i konsekwentnie realizować swoje cele. W ciągu zaledwie 5 lat z przydomowej pizzerii stworzył regionalną sieć, którą pokochali Sądeczanie. A wkrótce będą mogli w niej zajadać się również mieszkańcy całej Polski.

 

Dwupoziomowy lokal Mr’Jerry przy ul. Kościuszki w Nowym Sączu

 

Mat. Prom.
fot. Marek Jaśkiewicz

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Marek pisze

    A na zdjeciu we wlasnej okazalosci AMSTERDAM 🙂 mniaaam

Zostaw odpowiedź