miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

„500+ dla turystyki” – nowy program społeczny szansą na rozwój Sądecczyzny!

0 571
Jak połączyć wsparcie finansowe na wypoczynek dla emerytów i poprawę kondycji wielu miejsc turystycznych? Pomysł na to ma Andrzej Gut-Mostowy, a jest to „500+ dla turystyki”.
 
 
 
Podobne programy z powodzeniem funkcjonują w kilku państwach europejskich, a są to między innymi Francja, Węgry oraz Hiszpania. Projekt programu „500+ dla turystyki” właśnie na wspomnianych krajach ma być wzorowany i polegać na finansowaniu specjalnych bonów. To wielka szansa dla sądeckich miejscowości uzdrowiskowych, takich jak: Krynica, Muszyna, Żegiestów czy  Piwniczna aby wypełnić ośrodki także poza sezonem. To także szansa dla wielu rodzin, ale także osób starszych do odpoczynku i zwiedzania najpiękniejszych zakątków Polski.
 
Pomysłodawcą wprowadzenia programu w Polsce jest Andrzej Gut-Mostowy.
 
 
 
W Małopolsce wciąż są miejsca, gdzie w branży turystycznej poza dużym sezonem niewiele się dzieje. Tutaj dodatkowi goście też będą korzyścią, pensjonaty i hotele nie będą stać puste, wręcz przeciwnie będą zarabiać na siebie. Jeśli pensjonaty mają gości, to ci odwiedzają przecież baseny, karczmy i kupują sobie pamiątki. Ludzie którzy już przeszli na emeryturę powinni mieć możliwość wyjazdów turystycznych oraz aktywnego spędzania czasu – wyjaśnił wiceprzewodniczący Rady Programowej do spraw Rozwoju i Promocji Turystyki w Małopolsce przy Urzędzie Marszałkowskim.
 
Program został przeanalizowany przez ekspertów, a także uzyskał pozytywną opinię wicepremiera Jarosława Gowina, który wysunął kandydaturę Andrzeja Gut-Mostowego na stanowisko wiceministra w resorcie Sportu i Turystyki w Sejmie.
 
– Turystyczne bony społeczne to rozwiązanie znane w całej Europie. Tak jest między innymi  we Francji, Hiszpanii oraz na Węgrzech, w tym ostatnim kraju wspomniane już bony są współfinansowane z budżetu państwa. Dzięki temu z wypoczynku skorzysta znacznie więcej osób niż obecnie – argumentował pomysł programu Andrzej Gut-Mostowy.
Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź