miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Agropromocja to świetna reklama Sądecczyzny

0 674

Rozmowa ze Starostą Nowosądeckim Markiem Kwiatkowskim na temat Agropromocji, która już w najbliższy weekend w Nawojowej.

 

Czytaj również: Świniarsko: będzie bezpieczniej pod Szkołą Podstawową!
Powiat zainstaluje światła

 

miastoNS: Przez kilka lat organizował Pan Agropromocję jako szef Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Teraz będzie Pan na niej gościł jako starosta nowosądecki. To ważna impreza dla naszego regionu?
Marek Kwiatkowski: Agropromocja jest największym wydarzeniem plenerowym branży rolniczej w Małopolsce. Kilkuset wystawców z branż rolniczych i okołorolniczych prezentuje swój dorobek, wyroby i usługi. Nie brakuje też wystawców indywidualnych: twórców ludowych, właścicieli gospodarstw agroturystycznych, producentów żywności ekologicznej i pszczelarzy. W Agroporomocji  udział biorą urzędy gmin promujące swój region, placówki naukowe, instytucje obsługujące rolnictwo. To wszystko sprawia, że ta impreza z roku na rok przyciąga coraz więcej odwiedzających i to nie tylko rolników.

miastoNS: Taka promocja jest potrzeba?
Marek Kwiatkowski: Oczywiście. Głównym celem wystawy jest promocja najlepszych produktów i firm sfery agrobiznesu, ułatwienie kontaktów biznesowych między rolnikami i przedsiębiorcami, a także przedstawienie dorobku gospodarczego i kulturowego Małopolski, w tym szczególnie produktu regionalnego, agroturystyki i rękodzieła Sądecczyzny. Na Agropromocji można zobaczyć i kupić wszystko to, co ma do zaoferowania małopolska wieś. A poza tym, o Agropromocji jest głośno w Polsce, co sprawia, że przy okazji promowana jest piękna Ziemia Sądecka.

miastoNS: To impreza tylko dla rolników?
Marek Kwiatkowski: Oczywiście, że nie. Co prawda spora część wystawców jest związana z rolnictwem, ale podczas Agropromocji nie brakuje chętnych do zakupienia różnych gatunków sadzonek kwiatów i krzewów, spróbowania pysznych potraw regionalnych, dotknięcia żywych zwierząt, które są szczególnie fascynujące dla dzieci. Można również posłuchać występów zespołów regionalnych. Są też wystawcy oferujący wypoczynkową infrastrukturę ogrodową, wyposażenie domów na działkach, a nawet kominki. To wszystko sprawia, że Agropromocja przyciąga również wiele osób z miast. Jest okazją do sprawdzenia najnowszych trendów rolniczych, ale też miejscem, gdzie można przyjechać z rodziną i potraktować ją jako piknik.

miastoNS: Tradycyjnie, Powiat Nowosądecki udostępnia wystawcom swoje tereny?
Marek Kwiatkowski: Tak. Wystawa jest zlokalizowana na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego. Zapraszamy mieszkańców Sądecczyzny do wzięcia udziału w tym dwudniowym spotkaniu.

Dziękujemy za rozmowę.

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź