miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Al-Plast – sądecka firma z tradycjami

0 1 039

Al-Plast z siedzibą w Rytrze funkcjonuje na rynku stolarki okiennej już od 22 lat, rozwijając się prężnie i wciąż poszerzając swoją ofertę. Obecnie firma oprócz profili okiennych z aluminium oraz PVC posiada w swojej ofercie także nowoczesne drzwi. Al-Plast specjalizuje się również w aluminiowych systemach fasadowych co potwierdzają liczne realizacje w rejonie nowosądecczyzny i nie tylko.

 

Duże przeszklenia cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów i to już nie tylko w obiektach inwestycyjnych ale i prywatnych domach i apartamentach. Hitem są przesuwane tarasowe drzwi balkonowe i ogrody zimowe. Nowoczesne szyby zapewniają wymagane przez klientów parametry cieplne a możliwości technologiczne pozwalają na wykonanie konstrukcji, których do niedawna z aluminium nie można było budować. Rekordem są szyby w zabudowie tarasowej o wadze przekraczającej 500kg. Do jej instalacji konieczny był specjalistyczny dźwig i ogromna doza ostrożności. Trend wielkości chyba nie osiągnął jeszcze swojego apogeum ponieważ zapytania od klientów i projektantów są coraz śmielsze.

Sądecka firma Al-Plast to firma rodzinna o wieloletniej tradycji. – Al-Plast założyłem w 1996 roku wraz z kuzynem. Na początku wynajmowaliśmy niewielkie powierzchnie w kilku budynkach, a prace wykonywane były ręcznie. Od 2002 roku mamy swój budynek, w którym mieszczą się biura i produkcja – mówi o początkach firmy założyciel i prezes Wiesław Pawlik.

Warto tutaj zaznaczyć, że firma rozpoczynała swoją działalność od sprzedaży regionalnej, a obecnie jej produkty trafiają do klientów na Słowacji, Anglii, Austrii, Belgii, Francji i Norwegii. – W tej chwili negocjujemy warunki umowy na sprzedaż naszych produktów w Senegalu. Sprawa jest rozwojowa. Gościliśmy już u siebie dwie delegacje ze stolicy Senegalu – Dakaru. Jest to bardzo duży projekt. Trwają rozmowy ale jesteśmy dobrej myśli – komentuje współwłaściciel firmy Michał Król.

Jak zaznaczają pracownicy, nie ma już sezonowych przestojów i praca jest przez cały rok. – Początki nie były łatwe, bo pracowało się ręcznie w wynajmowanych pomieszczeniach. Firma rozwinęła się i obecnie mamy swój budynek oraz nowoczesny sprzęt. W pracy jest miła atmosfera, a kontakt między działami jest bardzo sprawny. Wciąż przybywa nam zleceń i mamy dużo pracy ale kładziemy nacisk na jakość, nie na ilość – mówi Kazimierz Pierzga, który w firmie pracuje od piętnastu lat.

Zdanie kolegi podziela także Łukasz Pawlik, który pracuje w Al.-Plaście dziewięć lat. – To nie korpo, więc kontakt między pracownikami, a szefostwem nie wymaga biurokracji i wszystko można sprawnie załatwić. Z roku na rok przybywa nam także klientów, a nasza oferta się poszerza. Mamy więc możliwości nauki od postaw i dalszego rozwoju. Dotrzymywane są terminy od zamówień po wypłaty – dodaje.

Al-Plast w swojej ofercie posiada okna i drzwi wykonane na profilach aluminiowych i PVC, które są dostępne w dużej gamie kolorów. Co ważne, w przypadku zamówienia na wymiar nie jest wymagana dopłata i wraz z oknami można zamówić ich montaż. Należy także podkreślić, że współczynnik przenikania ciepła dla okien trzyszybowych wynosi od 0,7 do 0,8 W/(m2·K), a dla samych szyb 0,5 W/(m2·K).

Jak zauważa Wiesław Pawlik: prawdą jest, że porządne okna mogą być sporym wydatkiem, jednak należy wziąć pod uwagę, że jest to zakup na długie lata. Zwykle takie okna wymienia się tylko gdy ulegną mechanicznemu uszkodzeniu. Dobre okna to nie tylko obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem naszych domów ale również właściwa estetyka, dlatego w naszej firmie na każdym etapie produkcji prowadzimy kontrolę jakości produkowanych wyrobów by klient zawsze mógł cieszyć pełnowartościowym produktem, który będzie wizytówką jego domu.

Kładziemy duży nacisk na standard i jakość naszych produktów. Mimo dużej konkurencji na rynku radzimy sobie coraz lepiej i zmieniamy się. Staramy się także wspierać lokalny sport i od 2014 jesteśmy sponsorem IV-ligowej drużyny piłkarskiej Poprad Rytro, współorganizowaliśmy również Turniej dla dzieci – Al-Plast Cup – zaznacza Michał Król.

W związku z rozwojem firma poszukuje pracownika biurowego do sporządzania wycen zamówionych produktów. – Doświadczeni montażyści także są mile widziani – dodaje Wiesław Pawlik.

 

 

Mat. prom.

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.