miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Budowę krynickiego centrum konferencyjnego popiera Andrzej Gut-Mostowy

0 536

Centrum konferencyjne powstanie w Krynicy-Zdrój? O tym rozmawiano podczas specjalnego spotkania w uzdrowisku, którego tematem przewodnim była wspomniana inwestycja.

 

Czytaj również: Od 100 lat uczą i wychowują na najwyższym poziomie!

 

W rozmowach uczestniczyli przedstawiciele lokalnego Urzędu Miasta, Uzdrowiska Krynica-Żegiestów, Instytutu Studiów Wschodnich oraz parlamentarzyści, politycy i samorządowcy z regionu Sądecczyzny. Dyskutowano między innymi o planach, finansowaniu tego projektu, rentowności i wykorzystaniu takiego obiektu w Krynicy-Zdroju.

Jednym z uczestników wspomnianych rozmów o centrum kongresowym był Andrzej Gut-Mostowy, jeden z założycieli Małopolskiej Organizacji Turystycznej. – W moim przekonaniu centrum kongresowe w Krynicy uzupełniałoby funkcję kulturalną, aby można było organizować w tym obiekcie duże wydarzenia, to stanowiłoby wielki motor napędowy do rozwoju nie tylko krynicy, ale całego subregionu turystycznego – powiedział.  

Turysta potrzebuje uzupełnienia funkcji turystycznej, czy narciarskiej o pewne możliwości konferencyjne, ale także kulturalne. W mojej opinii, te działania uzdrowiska i władz miasta Krynica są jak najbardziej zbieżne z nowymi trendami w ruchu turystycznym oraz zarządzania turystyką w regionie. Będziemy to absolutnie wspierać i nie tylko z pozycji parlamentu, ale również z pozycji województwa małopolskiego w budowaniu dobrego klimatu dla biznesu turystycznego. Tak, żeby dalej inwestować w Krynicę i okolice – dodał Andrzej Gut-Mostowy.

Centrum konferencyjne ma wpisywać się w kompleksowość oferty. – Turysta przy wyborze regionu w jaki się wybiera, decyduje na podstawie obszaru. Zazwyczaj śpi z rodziną w jednej miejscowości i potrzebuje w promieniu 30 lub 40 minut drogi dużo atrakcji, aby podczas tego zazwyczaj tygodniowego pobytu mieć wiele ciekawych rzeczy do zrobienia. Najczęściej z różnych sfer, bo nie da się przykładowo 12 godzin jeździć na nartach, trzeba też mieć możliwość regeneracji, albo dostępne jakieś wydarzenie kulturalne lub na przykład wieżę widokową. Powstanie nowych atrakcji w obrębie powiedzmy 20 kilometrów od Krynicy, będzie umocnieniem samej Krynicy – wyjaśnił inicjator Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

Chodzi o profesjonalne centrum konferencyjne, które w swojej kubaturze mogłoby pomieścić wszystkie składowe części dużej imprezy. Taki obiekt trzeba oczywiście utrzymywać przez cały rok, dlatego też operator, czy to będzie podmiot publiczny, prywatny lub forma mieszana, powinien mieć perspektywę, że takie centrum ma rację bytu. Dlatego projekt powinien być dobrze przemyślany, a ja jestem zwolennikiem, aby w jakiś sposób biznes turystyczny był w niego zaangażowany. To pewność pozytywnej weryfikacji i rentowności tego projektu – podsumował Andrzej Gut-Mostowy.

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź