miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Czas dobrze pożyczonych pieniędzy

0 184

Bez pieniędzy – ani rusz. Wiemy o tym dobrze, zwłaszcza w tych momentach, w których potrzebujemy nagłego zastrzyku gotówki, a na naszym koncie świecą pustki. Trzeba wówczas wyciągnąć rękę po pożyczkę. Czasem udzieli nam jej przyjaciel albo ktoś z rodziny, czasem będziemy zmuszeni udać się do banku lub firmy finansowej. Zastrzyk banknotów udzielony na dobrych warunkach, może nas uratować przed widmem bankructwa, czy też po prostu pomóc nam w zakupie nowego samochodu, dzięki któremu nadal będziemy mogli dojeżdżać do pracy. Pożyczek nie należy się bać – wszystko jest dla ludzi. Trzeba tylko dokładnie zmierzyć i zważyć wszystkie za i przeciw. Dzięki takiemu postępowaniu unikniemy niepotrzebnych kłopotów w niedalekiej przyszłości.

 

Czytaj również: Kontrakt na 40 milionów złotych podpisany! Hybryda pojedzie z Sącza na Pomorze

 

  1. Pożyczka na wyciągnięcie ręki – prosto z Internetu
  2. Pieniądze i czas – zawsze w parze
  3. Rozsądku nigdy zbyt wiele

Pożyczka na wyciągnięcie ręki – prosto z Internetu
Co robić, gdy nasz bank nie chce nam udzielić pomocy. Ano możemy wówczas wyciągnąć rękę po tzw. pożyczki pozabankowe. Takie rozwiązania pozwolą nam na szybkie uporanie się z zaległościami, możemy w ten sposób pozyskać także kredyt konsolidacyjny. W przypadku tego typu ofert dobrze jest skorzystać z różnego rodzaju porównywarek, które w łatwy i przejrzysty sposób zestawiają nam różnego rodzaju pożyczki, dzięki czemu o wiele łatwiej możemy podjąć prawidłową decyzję. Są one udzielane w różnych kwotach – wszystko zależy od tego z oferty jakiej firmy zamierzamy skorzystać. Do otrzymania pożyczki pozabankowej konieczne będzie posiadanie polskiego obywatelstwa, bycie pełnoletnim, dysponowanie zdolnością do czynności prawnych, a także dysponowanie kontem w polskim banku. Ważną sprawą jest także to, aby posiadać odpowiednią historię kredytową, gdyż firmy pozabankowe, tak jak i banki, sprawdzają swoich potencjalnych klientów oraz klientki w takich rejestrach jak Biuro Informacji Kredytowej, czy też Biuro Informacji Gospodarczej. Ludzie zalegający z różnego rodzaju opłatami, czy też długami, mogą pożyczki nie otrzymać.

Pieniądze i czas – zawsze w parze
Kwoty, jakie w ten sposób możemy pozyskać, są dość zróżnicowane i wahają się od stu złotych, nawet do kilkunastu tysięcy. Ważną sprawą jest to, aby mieć dokładnie przemyślane to, na co zamierzamy pieniądze wydać i z czego będziemy naszą pożyczkę spłacać. W przypadku pożyczek krótkoterminowych bardzo ważnym aspektem jest harmonogram jej spłaty. Zresztą z żadną pożyczką lepiej się nie spóźniać. Spłaty na czas gwarantują nam brak karnych odsetek, co może być bardzo istotne w przypadku chwilówek. Często są one udzielane na warunkach preferencyjnych, co oznacza brak oprocentowania. W chwili, gdy się spóźniamy z ich spłatą, aspekt preferencyjny zostaje pochłonięty przez odsetki. Ciekawym rozwiązaniem dla tych z nas, którzy wymagają kompleksowej pomocy, bo mają kilka rozproszonych kredytów w różnych instytucjach, może być wzięcie kredytu konsolidacyjnego. Tutaj też pomocą służy Internet. Dzięki tej formie pomocy finansowej zamieniamy kilka zobowiązań w jedną konkretną ratę kredytową, co może nawet okazać się bardziej korzystnym niż dotychczasowa formuła spłat.

Rozsądku nigdy zbyt wiele
Dobrze wzięta pożyczka czy też kredyt, z jasnymi, uczciwymi warunkami takiej pomocy, na pewno pomoże nam stanąć na nogach i rozwiązać najbardziej palące problemy. Dokładnie czytajmy umowy, zwracajmy uwagę na RRSO i podejmujmy decyzje, po uprzednim ich przemyśleniu. Pozwoli to nam na spokojny sen oraz spłatę naszych zobowiązań na korzystnych warunkach.

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź