miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Czy można obniżyć cenę OC? Poznaj 5 sposobów na tańsze ubezpieczenie!

0 299

Ceny OC różnią się nawet o kilkaset złotych. Tymczasem zakres ubezpieczenia pozostaje ten sam. Oznacza to, że za taką samą ochronę ubezpieczeniową część kierowców płaci więcej od innych. Podpowiadamy, jak obniżyć składkę OC.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Śmiertelny wypadek na torach na ul. Traugutta [Zdjęcia]

 

Ubezpieczenie samochodu jest obowiązkiem każdego właściciela pojazdu. Zakres obowiązkowego OC uregulowano prawnie. Mimo to ceny ubezpieczenia znacznie się różnią. Z czego to wynika? Każde towarzystwo ubezpieczeniowe ma własną strategię biznesową – nieco inaczej działa na rynku, oferując swoje ceny. Jednocześnie ubezpieczyciele stosują odmienne metody obliczania składki. Ponadto na wysokość składki wpływ mają także parametry samochodu i cechy właściciela pojazdu.

Obniżenie składki OC

Skoro ceny ubezpieczenia samochodu są różne, warto zastanowić się, czy możemy obniżyć składkę naszego OC. Okazuje się, że istnieje taka możliwość. Podpowiedzi znajdziemy w artykule “5 sposobów na obniżenie ceny ubezpieczenia OC”. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Porównanie ofert

Jak już wspomniano, ceny ubezpieczenia samochodu różnią się w zależności od firmy ubezpieczeniowej. Może się okazać, że któreś z towarzystw ubezpieczeniowych ma do zaoferowania tańsze OC niż Twój obecny ubezpieczyciel. Zatem sposobem na obniżenie składki OC jest po prostu porównanie ofert poszczególnych towarzystw i wybór najatrakcyjniejszej oferty. Oferty porównamy dzięki kalkulatorowi OC/AC na Mubi.pl.

Wybór pojazdu

Cena ubezpieczenia samochodu zależy od jego parametrów. Właściciele pojazdów mniejszych, o niewielkiej pojemności silnika mogą liczyć na tańsze OC. Aby obniżyć wysokość składki OC, warto zastanowić się nad wyborem auta. Kupując samochód o słabszym silniku nie tylko zaoszczędzimy przy zakupie. Więcej zostanie nam w kieszeni także z powodu niższych kosztów eksploatacji – tańszego paliwa i OC.

 

 

Zniżki za bezpieczną jazdę

Bezpieczna jazda się opłaca. Towarzystwa ubezpieczeniowe preferują kierowców, którzy jeżdżą ostrożnie i nie powodują wypadków lub kolizji. Ubezpieczycielami kieruje czysta, ekonomiczna kalkulacja – bezwypadkowy kierowca to brak konieczności wypłacania odszkodowania. Dlatego osoba, po której firmy ubezpieczeniowe nie spodziewają się, że będzie sprawcą zdarzenia drogowego, otrzyma tańsze OC. Każdy rok bezkolizyjnej jazdy uprawnia nas do powiększenia zniżki.

Doświadczony współwłaściciel

Towarzystwa ubezpieczeniowe nie są zbyt łaskawe dla młodych kierowców. Osoba, która nie ma doświadczenia za kółkiem, w oczach ubezpieczyciela uchodzi za potencjalnego sprawcę stłuczki. Ta negatywna opinia znajduje niestety potwierdzenie w statystykach: częstotliwość zdarzeń drogowych w najmłodszej grupie wiekowej kierowców okazuje się bardzo wysoka.

Istnieje jednak sposób, aby nawet młody kierowca mógł obniżyć składkę OC. Wystarczy, że ustanowi doświadczonego współwłaściciela. Dzięki temu, że współwłaścicielem zostanie osoba, która ma zniżkę za bezszkodową jazdę, ubezpieczyciel zaoferuje niższą cenę.

Promocyjna płatność

Obniżyć składkę OC można także korzystając z promocyjnych płatności. Wielu kierowców woli rozłożyć składkę ubezpieczeniową na raty. Dzięki temu płatność wydaje się mniej obciążać domowy budżet. Jednak to pozorna oszczędność. Zamiast płacić w ratach, tańsze okazuje się uiszczenie całej kwoty za OC za jednym razem. Ponadto, niektórzy ubezpieczyciele oferują zniżki dla klientów, którzy zakupią ubezpieczenie przez internet lub zapłacą kartą płatniczą.

Więcej na temat obniżenia ceny OC przeczytasz w artykule porównywarki OC Mubi: https://mubi.pl/poradniki/5-sposobow-na-obnizenie-ceny-ubezpieczenia-oc/

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź