miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

E-wizyta teraz również w języku migowym PJM

0 136

Szacuje się, że liczba Głuchych osób w Polsce sięga około 500 tys., a 900 tys. Polaków ma poważny uszczerbek słuchu. To właśnie z myślą o tych osobach wczoraj ZUS uruchomił  e-wizytę w języku migowym PJM.

 

Czytaj również: Ekstremalna Droga Krzyżowa – samotna wędrówka przez ciemność

E-wizyta, czyli wideorozmowa z ekspertem ZUS, umożliwia załatwienie większości spraw bezpiecznie, bez konieczności przychodzenia do placówki. Do wideorozmowy wystarczy komputer lub smartfon z kamerą i mikrofonem.

E-wizytę rezerwujemy przez stronę internetową www.zus.pl/e-wizyta. Od 16 lutego nasi klienci mogą umawiać się na konsultacje w języku migowym PJM w sprawie zasiłków oraz emerytur i rent.

Aby zarezerwować e-wizytę należy na stronie www.zus.pl/e-wizyta <https://www.zus.pl/e-wizyta>  wybrać “umów e-wizytę”, a następnie wybrać “umów e-wizytę w języku migowym (PJM)”. W kolejnym kroku należy wskazać temat wideorozmowy i wybrać jej termin.

Warto dodać, że e-wizytę mogą również zarezerwować osoby niewidzące i niedowidzące. Na stronie zastosowaliśmy kolory i kontrast zgodne ze standardami dostępności WCAG 2.0.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź