miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gotowy pierwszy z 5 Dragonów nowosądeckiego Newagu! Lokomotywy pojadą do Bydgoszczy, prawie 80 milionów zł do Nowego Sącza

Newag wyprodukował pierwszą z pięciu lokomotyw Dragon 2 dla Rail Capital Partners

0 871

Nowosądecka firma Newag wyprodukowała pierwszą z pięciu lokomotyw elektrycznych Dragon 2 w ramach kontraktu zawartego z firmą Rail Capital Partners. Lokomotywa obecnie odbywa jazdy próbne. Do odbiorcy zostanie dostarczona w przyszłym miesiącu. 

 

Czytaj również: Newag czterokrotnie zwiększył zyski w 2020 r. Sprzedaż wyniosła 569,3 mln zł!

 

Jak poinformowała nowosądecka spółka, wartość umowy zawartej we wrześniu zeszłego roku z Rail Capital Partners wynosi blisko 77,8 mln zł netto. Zgodnie z nią Newag dostarczy pięć fabrycznie nowych sześcioosiowych lokomotyw elektrycznych typu Dragon 2 wraz ze świadczeniami serwisowania. Dostawy pojazdów zostaną wykonane w br. zgodnie z uzgodnionym przez strony harmonogramem.

Dragon 2 to pierwsza w Europie 6-osiowa lokomotywa elektryczna, w pełni zgodna z Technicznymi Specyfikacjami Interoperacyjności (TSI 2014) wyposażona w ETCS poziom 2. Jej przeznaczeniem jest prowadzenie ciężkich składów towarowych. Jak podkreślają przedstawiciele spółki, pojazd został zaprojektowany przez polskich inżynierów i w pełni wyprodukowany w kraju. 78 proc. komponentów użytych do budowy tej lokomotywy pochodzi od polskich producentów.

Jednym z głównych odbiorców lokomotywy jest spółka PKP Cargo, która do tej pory zamówiła 34 pojazdów Dragon 2.

źródło: PAP
fot. Łukasz Mikołajczyk/Newag

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź