miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gowin i Gut Mostowy rozmawiali o przyszłości branży transportowej

0 359
Gośćmi ogólnopolskiej konferencji: „Polski Transport Drogowy w zmieniającej się Unii Europejskiej”, byli wicepremier Jarosław Gowin oraz Andrzeja Gut-Mostowy – wiceprzewodniczący Rady Programowej ds. Rozwoju, Promocji i Promocji Turystyki w Małopolsce. Był to kolejny etap ich wspólnych działań na rzecz transportu w Polsce.

 

Czytaj również: Zawody strażackie dla najmłodszych druhów z OSP [Zdjęcia]

 
Organizatorami konferencji było Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych „Galicja” i Ogólnopolski Związek Pracodawców Transportu Drogowego.
 
W pierwszej części konferencji tematami były kontrola transportu drogowego, przepisy oraz procedury kontroli w Unii Europejskiej, a także omówiono nowe technologie w transporcie drogowym. Druga odsłona to były dwa tematy: „zmiany w unijnych przepisach dotyczących zasad wykonywania transportu drogowego, zatrudniania oraz zasad wykonywania pracy na terytorium innych państw Unii Europejskiej” oraz “napędy alternatywne pojazdów samochodowych, pojazdy autonomiczne oraz pociągi drogowe jadące z wykorzystaniem  truck platooningu”.
 

 

 
Wymiana poglądów była pełna merytorycznych wniosków. – Transport to niezwykle istotna gałąź gospodarki. To od niej w pewnej mierze uzależnione są ceny produktów, usług czy po prostu codziennego funkcjonowania wielu branż. Jeśli odpowiednio zadbamy o interesy przedsiębiorców firm transportowych, to wpłynie z korzyścią również na biznes ich odbiorców czy kontrahentów. To bardzo ważny temat – powiedział po konferencji, w rozmowie z naszą redakcją Andrzej Gut-Mostowy, wiceprzewodniczący Rady Programowej ds. Rozwoju, Promocji i Promocji Turystyki w Małopolsce
 
Trzecia i ostatnia część dyskusyjna zarezerwowana była dla tematyki przyszłości polskiego transportu drogowego, podsumowania tematów konferencji i sformułowania wniosków oraz odbyło się wręczenie specjalnych odznaczeń branżowych i państwowych.
 
Opr. Angelika Wiśniewska
fot. archwium
Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź