miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gowin o luzowaniu obostrzeń: “Walczymy o restauracje”

0 731

Od piątku do życia wróciło kilka zamkniętych wcześniej branż, m.in. hotele i baseny. Wiele wciąż pozostaje jednak zamkniętych. Resort rozwoju zapowiada przedłużanie pomocy. – Dzisiaj robimy kolejny krok w stronę luzowania obostrzeń – powiedział wicepremier Jarosław Gowin. – To ważny dzień dla Polski.

 

Czytaj również: Wielka grecka przygoda czeka! Rusza rekrutacja w ramach programu Erasmus+

 

Od 12 lutego część branż wraca do pracy. Na razie na dwa tygodnie. Decyzję o luzowaniu obostrzeń rząd będzie podejmował w zależności od sytuacji epidemicznej. – Walczymy o restauracje i kawiarnie – powiedział wicepremier i minister rozwoju Jarosław Gowin i zaapelował do przedsiębiorców z otwartych w piątek branż, by stosowali się do restrykcji sanitarnych, czytamy na portalu money.pl

Jak mówił Jarosław Gowin, rząd pracuje już nad rozporządzeniem wydłużającym tarczę branżową na luty. – Doskonale wiem, że mimo to wielu naszych przedsiębiorców znajduje się w bardzo trudnym położeniu, dlatego zapewniam, że pomoc finansową będziemy nie tylko kontynuować, ale w miarę możliwości jeszcze ją poszerzymy i wzmocnimy – zapowiedział wicepremier.

źródło: money.pl
fot. KPRM, pixabay.com

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź