miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Hosting dzielony to za mało? Sprawdź, dlaczego przyda się rozważyć inwestycję w serwer dedykowany

0 127

Udostępniane przed dostawców hostingowych zazwyczaj w dwóch głównych wariantach. Wiążące się z ogromnym komfortem użytkowania. Odznaczające się wysoką jakością i niezawodnością. A mowa o serwach dedykowanych, których na polskim rynku jest coraz więcej, ponieważ spore grono poszukujących należytej usługi z zakresu hostingu decyduje się właśnie na inwestycję w tego rodzaju wariant. Dlaczego? Sprawdź, jakimi zaletami odznacza się ta opcja hostingowa.

Na dwa sposoby
Solidne marki takie jak Hekko.pl, które mają w swojej ofercie hosting w postaci nowoczesnych serwerów dedykowanych stawiają przede wszystkim na dwie podstawowe opcje proponowane klientom. W pierwszym wypadku mowa o serwerach dedykowanych zarządzanych, czyli z adminem, kiedy to można dostać się swobodnie do panelu administracyjnego i indywidualnie zarządzać zasobami fragmentu serwera, który został nam wydzierżawiony. Bez problemu mający takowy pakiet hostingowy może także administrować pocztą elektroniczną, kontami FTP, jak i serwerami wirtualnymi oraz domenami. Konsument ma sto procent niezależności. Co więcej, w każdym momencie ma sposobność uzyskania kompleksowego wsparcia technicznego ze strony hostingodawcy. Drugie z możliwych rozwiązań to natomiast serwer dedykowany Root, który jest równoznaczny z tym, że klientowi udziela się dostępu do konta Root, a tym samym w ten sposób daje mu maksimum kontroli nad maszyną, w którą posiadanie wszedł podpisując umowę o współpracy z firmą hostingową. Jest to także okazja do instalowania oprogramowania wedle własnych preferencji, ale też i wprowadzania modyfikacji i konfigurowania w oparciu o własne wymagania.

Dla kogo idealny?
Serwer dedykowany znajdujący się w propozycji wysokiej klasy firm typu Hekko.pl pozwala przede wszystkim na to, aby świadczyć sto procent efektywności w zakresie hostingu. Jest to kompletne uniezależnienie się od innych klientów danej marki, dlatego też można nazwać ten typ wariantu hostingowego wygodą i swego rodzaju „luksusem”. Oprogramowanie może być instalowane w dowolny sposób, zatem nic nie stoi na przeszkodzie, aby się systematycznie rozwijać ze swoja stroną www. Co więcej, serwer dedykowany ma tak gigantyczne zasoby, że raczej mało prawdopodobne, aby nam nie wystarczyło przestrzeni dyskowej, nawet przy mocno zaawansowanych działaniach. Biorąc to wszystko pod uwagę, nie da się ukryć, iż opisywany hosting to doskonała opcja dla osób prywatnych szukających wyższego standardu niż klasyczny hosting współdzielony, ale i instytucji i firm, jakie proponują szeroko rozumiane usługi internetowe od poczty e-mailowej, przez telewizję online, po kanały radiowe czy standardowe strony www.

SS
fot. Silesian

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź