miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Intermarché w Europie do zamknięcia, sklep w nowej lokalizacji?

0 2 096

W związku z zakończeniem współpracy Intermarché w Nowym Sączu w CH Europa II Plaza, właściciel marki – Grupa Muszkieterów wydała oświadczenie, w którym informuje, iż po 20 latach nie przedłużona została współpraca z CH Europa II Plaza. Dodatkowo Nowy Sącz jest jedną z możliwych lokalizacji, gdzie w przyszłości może pojawić się supermarket pod szyldem Intermarché. Poniżej całe oświadczenie.

 

Czytaj również: Akcja zakończona sukcesem – zebrano ponad 13 litrów bezcennego płynu!

 

OŚWIADCZENIE GRUPY MUSZKIETERÓW

Sklep sieci Intermarché w centrum handlowym Europa II Plaza w Nowym Sączu był dostępny dla klientów od 20 lat na podstawie umowy z operatorem centrum zawartej dwukrotnie na okres 10-letni. W wyniku negocjacji biznesowych nie doszło do przedłużenia umowy pomiędzy stronami. W związku z tym supermarket Intermarché w Nowym Sączu jest dostępny dla klientów do końca marca 2021 r. Celem Grupy Muszkieterów, zarządzającej siecią Intermarché, jest uruchamianie nowych placówek handlowych. Dlatego Nowy Sącz jest jedną z możliwych lokalizacji, gdzie w przyszłości może pojawić się supermarket pod szyldem Intermarché.

Grupa Muszkieterów działa na polskim rynku od ponad 20 lat i wraz z nim chce się dalej rozwijać. Zarząd Grupy dostrzega potencjał wzrostu i podejmuje wszelkie kroki – zarówno inwestycyjne, jak i te związane ze zmianami organizacyjnymi, aby niezmiennie odgrywać na nim kluczową rolę. Potwierdzeniem zaangażowania Grupy na polskim rynku handlu detalicznego są jej rosnące obroty, które w 2020 roku wyniosły blisko 7,8 miliarda złotych. Nie licząc stacji paliw, Muszkieterowie wypracowali obroty wyższe o 223 miliony złotych w stosunku do poprzedniego roku, ze wzrostem na sklepach porównywalnych o prawie 3,5 proc. Jest to dla Grupy dobry prognostyk mając na uwadze zarówno bieżący rok, jak i kolejne lata.

Sklep w CH Europa był dostępny dla klientów od równo 20 lat – mówi w rozmowie z miastoNS.pl Pani Urszula, córka właścicielki sklepu. – Niestety musimy go zamknąć. Klienci zakupy mogą robić do połowy marca, wyprzedajemy towar. Obecnie z użytkowania wyłączona jest oferta garmażeryjna, z kolei produkty nabiałowe zostały przeniesione bliżej głównej alejki. Dzięki temu towar jest zlokalizowany bliżej siebie. Z jednej strony klientom łatwiej jest go szukać, a dla nas jest to oszczędność na zużyciu prądu – dodaje managerka.

fot. Czytelnik
źródło: Grupa Muszkieterów

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź