miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Jak karnisz sufitowy potrafi odmienić wnętrze Twojego domu?

0 290

Odpowiednio przygotowana aranżacja okienna pozwala na uzupełnienie wystroju danego pomieszczenia.

Jednak, co zrobić, gdy w domu jest mało miejsca i każdy wolny centymetr się liczy? Czy trzeba wtedy rezygnować z firan i zasłon? Oczywiście, że nie. Obecnie dostępne są rozwiązania, które pozwalają na zawieszenie firan i zasłon również w niewielkich pomieszczeniach, a także w nowoczesnych aranżacjach. Sprawdź, w jaki sposób można ozdobić okna w wyżej wymienionych sytuacjach.

Karnisze sufitowe, czyli jakie?

Jedną z propozycji, która doskonale sprawdzi się w wyżej wymienionych sytuacjach, są karnisze sufitowe. Są to produkty, które możesz znaleźć w sklepach internetowych i stacjonarnych również pod nazwą karnisze szynowe, z uwagi na to, że są one płaskie, przypominają swoim wyglądem szyny właśnie. Karnisze do sufitu mogą być pojedyncze lub podwójne. Co pozwala Ci zdecydować, czy chcesz zawiesić przy oknie jedynie firankę, czy też firankę wraz z zasłonką. Pamiętaj, że wybierając taki karnisz, możesz dobrać do niego dodatkowe elementy, które pozwolą na ładne jego wykończenie. Przykładem mogą być tutaj łuki uniwersalne przejściowe, łączniki szyn czy dekle końcowe. Pełen asortyment tego typu elementów dostępny jest zazwyczaj na stronie producenta karniszy sufitowych, tak by klient mógł od razu nabyć dopasowane do produktu dodatki.

Kiedy karnisze sufitowe sprawdzą się najlepiej?

Karnisze sufitowe polecane są szczególnie w przypadku niewielkich pomieszczeń. Dzieje się tak dlatego, że w momencie, gdy są dobrze zamontowane nie zajmują wiele miejsca. Nie przytłaczają pomieszczenia, tak jak to może mieć miejsce w przypadku bardzo zdobnych, klasycznych karniszy montowanych do ściany. Karnisz sufitowy sprawdzi się również w momencie, gdy pomiędzy oknem a sufitem nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby zamontować karnisz na wspornikach lub nie będzie on tam wyglądał dobrze.

Z uwagi na swoją minimalistyczną formę, karnisze szynowe chętnie wybierane są do aranżacji nowoczesnych. Stawia się w nich bowiem na proste rozwiązania i niewielką ilość kolorów. Dzięki zastosowaniu takiego karnisza przy aranżowaniu okna można więc zachować spójny charakter współczesnego wystroju wnętrza.

Jakie tekstylia dobrać przy aranżacjach z wykorzystaniem karniszy sufitowych?

Jeżeli decydujesz się na karnisze sufitowe, to wybierz pasujące do nich tekstylia. Z uwagi na to, że najczęściej tego rodzaju karnisze montowane są w niewielkich pomieszczeniach lub wykorzystywane do nowoczesnych aranżacji, zrezygnuj z ciężkich i mocno zdobionych tkanin. Tutaj o wiele lepiej sprawdzą się między innymi zasłonki z lekkich i przewiewnych tkanin. Możesz postawić na bawełnę lub len. Inną ciekawą propozycją będą zasłony wykonane z tiulu lub satyny. Jeżeli chodzi o firanki to również postaw na minimalizm. Zrezygnuj z haftowanych czy barwionych firan. O wiele lepiej będą w takim przypadku prezentowały się te o gładkiej fakturze. Jeżeli chodzi o wzory na zasłonkach czy kolorystykę, to pamiętaj, by pasowały one do pozostałych elementów, znajdujących się w pomieszczeniu. Więcej na temat karniszy sufitowych dowiesz się odwiedzając stronę renomowanego producenta karniszy firmy Karnix.

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź