miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Jak kupić dobry materac w Łomży?

0 139

Zakup materaca nie zdarza się w życiu często. Zwykle ma miejsce, gdy pierwszy raz kupujemy mieszkanie. Czasem powód jest też czysto zdrowotny – ból kręgosłupa nie daje już wytchnienia. Niezależnie od powodu, warto wiedzieć, jak wybrać odpowiedni dla siebie materac. Wszystko sprowadza się do kilku prostych parametrów, które jednak trzeba dokładnie dobrać, abyśmy mogli cieszyć się relaksującym i zdrowym snem.

Jaki materac będzie odpowiedni?

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że podłoże, na którym śpimy, niekorzystnie na nas wpływa. Może to trwać bardzo długo, aż nie odczujemy konsekwencji tego stanu rzeczy. Pojawi się ból kręgosłupa, który będzie psuł nie tylko poranki, ale i całe dnie. Jak się przed tym uchronić?

Parametry, takie jak twardość i rodzaj materaca, mówią nam o przeznaczeniu danego posłania. Trzeba je dobrać dokładnie pod danego użytkownika. Jednak parametry nie wystarczą, jeśli materace będą niskiej jakości. Aby tego uniknąć, warto dokonywać zakupu u renomowanych firm, takich jak Hilding. Ich wieloletnie doświadczenie, które zostało potwierdzone wieloma certyfikatami, pozwoli być pewnym, że materace te będą najwyższej jakości.

Skupmy się teraz na parametrach – jak je dobrać?

Jak twardy powinien być materac?

Istnieje pewna prosta zasada, której trzeba przestrzegać, gdy kupujemy materac. Powinien mieć on taką twardość, aby utrzymywał prawidłową krzywiznę kręgosłupa użytkownika. Nie istnieje jeden idealny materac dla każdego użytkownika.

Twardość materaca to innymi słowy taka jego budowa, która stwarza opór przeciw naciskającej na niego sile. Tak to widząc, łatwo zauważyć, że im większa masa ciała, tym podłoże musi być twardsze. Właśnie z tej racji wyróżniamy trzy główne stopnie twardości materaców:

  • Materace twarde i bardzo twarde – są one odpowiednie dla każdego użytkownika, który waży powyżej 90 kg. Najczęściej natrafimy tutaj na modele sprężynowe, takie jak Hilding Fandango. Będzie to świetne rozwiązanie również przy korygowaniu wad postaw.
  • Materace średnio twarde – to najbardziej uniwersalna twardość. Tak naprawdę każdy dorosły poniżej wspomnianej granicy wagowej może je użytkować. Będą to modele, które wykonane są z pianek, takich jak Flexifoam Visco, lecz także materace sprężynowe czy lateksowe.
  • Materace miękkie – jest to kategoria, która będzie świetnie dostosowana do najmłodszych. Hilding Dobranocka to model, który zapewni długi i spokojny sen każdemu dziecku. Jednak materace miękkie mogą mieć też zastosowanie w niektórych schorzeniach kręgosłupa u osób dorosłych. Warto jednak przed dokonaniem zakupu skonsultować się ze specjalistą.

Skoro wiemy już o tym, jak twardy powinien być materac, skupmy się na jego rodzaju.

 

Materace w Gorzowie – czy materac 100×200 to dobry wybór dla singli?

Czym różnią się od siebie rodzaje materacy?

Jest kilka typów materacy na rynku. Najczęściej możemy spotkać się z modelami sprężynowymi, piankowymi, jak i lateksowymi. Sprawdźmy, co je charakteryzuje.

Materace sprężynowe są wykonane zwykle w technologii kieszeniowej, która pozwala na niezależną pracę każdej ze sprężyn. Znaczy to tyle, że gdy dwie osoby o różnej wadze leżą obok siebie, materace te dostosowują się do każdej z nich z osobna. Sprawia to, że posłania te są idealne dla par – będzie to dobry materac 200×200. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj Hilding Lambada.

Materace piankowe będą idealnym wyborem dla singli. Pianki, które znajdziemy w termo- i wysokoelastycznych materacach, takich jak Hilding Rumba, świetnie dopasują się do kształtów ciała użytkownika.

Jeśli chodzi o materace lateksowe, to będzie to strzał w dziesiątkę dla alergików. Z racji na wykorzystany materiał, posłania te są całkowicie hipoalergiczne.

Pamiętajmy, że dbanie o materac to podstawa. Warto go często wietrzyć i przewracać. Nie powinno się po nim skakać, a pokrowiec powinniśmy prać za każdym razem, gdy widzimy taką potrzebę. Jeśli jest codziennie użytkowany, dobrze będzie go czyścić nie rzadziej niż raz na miesiąc.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź