miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Jak wybrać idealny portfel damski?

0 203

Kobiety uwielbiają, gdy wszystkie dodatki do ich garderoby są idealnie dobrane i stanowią element większej całości, jaką jest ich stylizacja. Dlatego tak ważne jest, by akcesoria idealnie współgrały z tym, co chcemy wyrazić swoim strojem i jak chcemy się prezentować. A jednym z najważniejszych akcesoriów modnej kobiety jest odpowiedni portfel.

Wybierając idealny portfel dla kobiety trzeba zwrócić uwagę przynajmniej na kilka kwestii. Jest niezbędne, aby portfel po pierwsze był dobrze dobrany do reszty stylizacji, po drugie zaś – spełniał swoje funkcjonalne zadanie. W końcu portfel nosimy nie tylko po to, aby ładnie wyglądał, ale też w celu noszenia w nim pieniędzy czy dokumentów. 

Czarny czy czerwony? – portfel damski dopełnieniem stylizacji
Wybierając portfel warto rozglądać się za takim modelem, który będzie wizualnie pasował do naszego stylu. Jeśli jesteś elegancką kobietą, która często nosi stylowe, skórzane torebki, dobieranie do nich taniego portfela chińskiej produkcji będzie średnim pomysłem. Warto wtedy zdecydować się na elegancki skórzany portfel damski, który podkreśli nasz wyjątkowy styl. Zobacz przykłady w skorzany.com

Zwróć też uwagę na to, z jaką częstotliwością korzystasz z portfela. O ile wyjmujesz go z torebki bardzo często, lepszym wyborem będą ciemne kolory, dzięki którym mniej widoczne będą wszelkie zabrudzenia, które przy kontakcie ze światem zewnętrznym są nieuniknione. Jeśli kochasz czerwone torebki, wybierz natomiast czerwony portfel, który idealnie będzie pasował do niej, a zarazem do Twojej osobowości.

Mały czy duży? Jaki portfel na jaką okazję?
Kobiety często stają przed dylematem, czy wybrać portfel, który będzie pojemny i w którym pomieszczą wszystkie niezbędne elementy, a takim, który zmieści się również w niewielkiej kopertówce. Jaka jest nasza rada? Idealnie będzie zaopatrzyć się w przynajmniej dwa portfele.

Ten na co dzień powinien być przede wszystkim wygodny w użytkowaniu. Idealnie nada się tu duża liczba przegródek, tak aby jak najwięcej można było do niego schować, utrzymując przy tym względny porządek wewnątrz. Przy odpowiednim wyborze, niemal zbędna stanie się torebka, bo wszystko będziemy mieli przy sobie. Jest to spore ułatwienie dla kobiet, które często zmieniają tę ostatnią – dzięki temu wystarczy przerzucić portfel z jednej do drugiej bez obaw, że czegoś ze sobą nie zabierzemy.

Poza dużym, codziennym portfelem warto jeszcze mieć drugi, który wykorzystywać będziemy w wieczorowych stylizacjach. Oczywiście ten na specjalne okazje powinien być odpowiednio mniejszy i bardziej poręczny. Wszystko dlatego, że do eleganckich sukienek dużo rzadziej bierzemy duże torebki – najczęściej są to niewielkie kopertówki, które nie pomieszczą w sobie zbyt wiele. 

Jaki materiał portfela?
Portfele powstają z różnych materiałów. W zależności od przeznaczenia, warto jest wybrać taki portfel, którego materiał będzie pasował do innych naszych ubrań, ale też będzie adekwatny do okazji, w jakich je nosimy. Mówiąc wprost – jeśli wiemy, że portfel może być narażony na otarcia czy zagniecenia – wybierzmy bardziej odporny materiał. Najlepiej tutaj sprawdzi się oczywiście skóra.

Jeśli chodzi o inne materiały, takie jak nylon czy syntetyczne tkaniny, to mogą być one bardziej podatne na zniszczenia. Dlatego musimy zdecydować – czy wolimy zaoszczędzić na materiale, czy też zależy nam na portfelu, który jest droższy, ale który będzie służył nam dużo dłużej.

Mat. informacyjno-promocyjny

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź